Bu da oldu: Bitcoin ile doğum ücreti ödendi

 Bu da oldu: Bitcoin ile doğum ücreti ödendi

Bitcoin’in ne kadar fazla alanda kullanıldığını hep beraber görüyoruz, göreceğiz de. Bitcoin her zaman karşımıza fiyat haberleriyle çıkıyor ancak bu sefer daha önce benzeri görülmemiş bir şey oldu. Bitcoin ile doğum ücreti ödendi.

Venezuela’da bir adam eşinin doğum ücretini ve hastane masraflarını Bitcoin ile ödedi. Reddit üyesi ve Venezuela vatandaşı olan adam Reddit’te Bitcoin ile doğum ücreti ödediğini yazdı. Bu haber Reddit başta olmak üzere sosyal medyada oldukça ses getirdi.

Reddit’te yapılan açıklama şöyle:

”30 Eylül tarihinde ilk çocuğum Adrian Venezuela’da dünyaya geldi. Çok çalışmam ve Bitcoin ile yaptığım birikim sayesinde bütün tıbbi masrafları tek günde ödeyebildim. Ülkemde devam eden ekonomik krize rağmen çocuğum Adrian Venezuela’nın başkenti içerisinde özel bir klinikte dünyaya geldi ve bunu Bitcoin’e borçluyum.’

 

Dünya üzerinde Bitcoin’in günden güne nasıl yaygınlaştığını hep beraber görüyoruz. Bitcoin hayatımıza entegre olma aşamasını yavaş yavaş gerçekleştiriyor. Bitcoin ile doğum ücreti ödendi ve ardı arkası kesilmeden birçok örneği yaşayarak göreceğiz. Devletler Bitcoin’i kendine rakip olarak görerek Blockchain (blok zincir) teknolojisini hayatımıza iyice yerleştiriyor.

 

İlginizi Çekebilir

Mark Zuckerberg’den Libra açıklaması

Bitcoin 18 milyon adete ulaştı

Kanada Merkez Bankası’ndan kripto para hamlesi

 

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir