Apple tüm İsviçre’den daha çok saat satıyor

Apple tüm İsviçre’den daha çok saat satıyor

ABONE OL 

Apple Watch, saat pazarına hakim olmaya devam ediyor.

Strateji Analitiği tarafından derlenen yeni satış tahminlerine göre Apple Watch, geçen yıl sadece en çok satan akıllı saat değildi, aynı zamanda İsviçre saat endüstrisini de utandırdı.

Rapor, Apple’ın 2019’da yaklaşık 31 milyon adet sevkıyat yaptığını tahmin ediyor. Strateji Analitiği, Swatch ve TAG Heuer gibi markaları içeren İsviçre saat endüstrisinin yalnızca yüzde 21.1 düşüşle yalnızca 21.1 milyon adet sevkıyatı sağladığını söylüyor.

Apple, üç aylık kazançlarında belirli Apple Watch birim satışlarını dağıtmasa da, Strateji Analitiği perakende tahminlerinden ve diğer satıcılardan satış tahminlerine ulaşmak için veri toplar. Strateji Analitiği genel müdürü Neil Mawston, “Analog kol saatleri eski tüketiciler arasında popüler olmaya devam ediyor, ancak genç alıcılar akıllı saatlere ve bilgisayarlı bilekliklere doğru eğiliyor” dedi.

Strateji Analitiği analisti Steven Waltzer’in açıklamaları şöyle;

“Swatch ve Tissot gibi geleneksel İsviçreli saat yapımcıları akıllı saat savaşlarını kaybediyor. Apple Watch, daha derin perakende kanalları aracılığıyla daha iyi bir ürün sunuyor. Giderek daha fazla dijital bileklik isteyen genç tüketicilere hitap ediyor. İsviçreli saat markalarının akıllı saatlerde etki yaratma penceresi kapanıyor.”

Apple Watch, yıllardır akıllı saat kategorisinde pazar lideri konumunda. Yalnızca bir kez 2017’de üç aylık satışlarda İsviçre saat endüstrisinin üstünlüğü görünüyor. Ancak Apple Watch, popülerleştiği günden bu yana piyasanın zirvesinde.

Kaynak

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Steam eşzamanlı kullanıcı rekoru kırdı

Xiaomi Akıllı Cetvel üretti

Instagram’ın kazancı açıklandı

“Apple tüm İsviçre’den daha çok saat satıyor” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir