Instagram’ın kazancı açıklandı

Instagram’ın kazancı açıklandı

ABONE OL 

Dünyanın en çok kullanılan sosyal medya uygulamalarından olan Instagram’ın 1 milyardan fazla kullanıcısı bulunuyor. Bu kadar fazla kullanıcıya sahip olan Instagram, gelirlerinin tamamını reklamlardan elde ediyor. Herkesin merakla ettiği Instagram’ın kazancı açıklandı. Sosyal medyanın en aktif uygulamalarından olan Instagram, reklam verenler içinde büyük bir fırsat olarak görülüyor.

Instagram Büyümeye Devam Ediyor

Instagram’ın kazancı açıklandı. Instagram 2019 yılında 20 milyar dolardan fazla gelir elde etti. Facebook 2012 yılında Instagram’ı 1 milyar dolar ödeyerek satın almıştı. Mark Zuckerberg Instagram’ı satın alarak ne kadar doğru bir yatırım yaptığını herkese kanıtlamış oldu. Instagram her geçen gün büyümeye devam ediyor. Facebook tarafından satın alındığında 30 milyon kullanıcıya sahip olan Instagram, 1 milyardan fazla kullanıcıya ulaştı.

Youtube’un kazancı açıklandı

Birkaç gün öncede Youtube’un kazancı açıklanmıştı. Youtube 15 milyar dolar gelir elde ettiğini açıklamıştı. Ancak unutulmaması gereken bir şey var ki Youtube yayıncılara ödeme yapıyor. Geçtiğimiz yıl Youtube yayıncılarına 8.5 milyar dolar ödeme yaptı.

Google 2006 yılında 1.6 milyar dolar karşılığında Youtube’u satın almıştı. Dünya’nın en çok izlenen video platformu olan Youtube, Google’a kazandırdığı 15 milyar doların 5 milyar dolarlık kısmını yılın son çeyreğinde kazandırdı.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

MSI Prestige 14 İncelemesi: Pembe bir dünya

Netflix Türkiye için deneme sürümünü sonlandırdı

İstanbul’da toplu taşımada QR kod dönemi başlıyor

 

 

“Instagram’ın kazancı açıklandı” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir