İstanbul’da toplu taşımada QR kod dönemi başlıyor

İstanbul’da toplu taşımada QR kod dönemi başlıyor

ABONE OL 

İstanbul Büyükşehir Belediyesi toplu taşıma için son derece faydalı olacak bir yenilik getirmeyi planlıyor. Toplu taşımada kullanılan İstanbulKart’ların yerine telefonlardan QR (kare) kod ile ödemeler gerçekleştirilecek. İstanbul’da toplu taşımada QR kod dönemi başlıyor. Böylelikle yeni bir döneme geçilmiş olacak.

İstanbul’da toplu taşımada QR kod dönemi başlıyor

İstanbul’da yaşayan vatandaşlar için yeni bir dönemin açılması tüm Türkiye’de bu sistemin kullanılmasının yolunu açabilir.  İstanbul Büyükşehir Belediyesi iştiraki olan BELBİM Elektronik Para ve Ödeme Hizmetleri A.Ş. ‘nin çalışmaları sonucunda geliştirilen sistem yakın zamanda kullanılmaya başlanacak.

İstanbulKart son zamanlarda yapılan anlaşmayla birlikte Migros Marketler Zincirinde kullanılmaya başlanmıştı ve artık ödemeler İstanbul Kart ile gerçekleştirilebiliyor.

İçinde bulunduğumuz 2020 yılının Mart ayında geliştirilen uygulama denenmeye başlanacak. Öncelikle metrobüslerde başlayacak olan sistemin kullanılması daha sonra tüm ulaşım ağına yayılarak kullanılması sağlanacak. Geliştirilen bu sistem sayesinde plastik kullanımı da en aza indirilmiş olacak.

Çalışmalar sadece bunun kalmıyor ve İstanbulKart’ın bir ödeme aracı olması sağlanmaya çalışılıyor. Bu sayede daha az kart ve plastik kullanımı olması planlanıyor.

Uygulamanın tüm toplu taşıma ağına yayılmasından sonra İstanbul için son derece verimli bir çalışma olacaktır.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Netflix Türkiye için deneme sürümünü sonlandırdı

Youtube’un kazancı açıklandı 

Google Translate gerçek zamanlı çeviri yapacak

“İstanbul’da toplu taşımada QR kod dönemi başlıyor” için 0 yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir