Steam eşzamanlı kullanıcı rekoru kırdı

Steam eşzamanlı kullanıcı rekoru kırdı

ABONE OL 

E-spor ve oyun sektörünün yaygınlaşmasıyla oyun üreticileri kadar Steam gibi oyun sağlayıcılarının da yüzünü güldürüyor.

Steam’in çok sayıda kullanıcısı olduğunu duymak şaşırtıcı olmamalı. Uzun bir atışla en popüler PC oyun platformu olarak, oyun satın almak ve oynamak için her gün Steam kullanan bir ton insan var. 2 Şubat’ta Steam Database, Steam’in son zamanlarda eşzamanlı kullanıcı sayısı için rekor kırdığını ve uygulamanın kullanıcı tabanının hala büyümekte olduğunu açıkladı.

Steam Database, halihazırda birçok Steam kullanıcısının bildiği gibi, mevcut satışlar, uygulama yüklemeleri ve hatta bireysel Steam hesaplarının değeri olsun, Steam hakkında çok farklı istatistikleri izleyen üçüncü taraf bir web sitesidir.

SteamDB dün Steam’in yeni bir zirve eşzamanlı kullanıcı sayısı olan 18.801.944’e ulaştığını ve önceki iki yıl olan 18.537.490 rekorunu kırdığını bildirdi.

Steam’de yaklaşık 19 milyon kullanıcının aynı anda oturum açması büyük bir başarı. Ancak bunun aslında oyun oynayan kişi sayısı olmadığını unutmamak gerekiyor.

Aslında, bu rekorun ayarlandığı sırada, oyun içinde sadece yaklaşık 5,8 milyon kullanıcı vardı. Bu sayı bir önceki rekora göre yaklaşık 1 milyon daha azdı. Dolayısıyla, eşzamanlı oyun içi oyuncu sayısı artmazken, Steam’de oturum açan kişi sayısı arttı.

Steam ilk kurulduğunda, başlangıçta açılacak şekilde ayarlanmıştır, böylece oturum açmış kullanıcıların çoğunu sayıma alıyor. Yine de bu, PC dijital dağıtım alanında uzun süre hali hazırda lider olmasına rağmen, Steam’in hala kullanıcı tabanını büyütmekte olduğunun bir göstergesi olabilir.

Epic Games de son zamanlar boş durmuyor. EG, kullanıcılara ücretsiz oyunlar sunarak ve Fortnite’tan sağladığı parayı kullanarak Steam’in pazar payında kendine de ekmek çıkarmaya çalışıyor. Ancak Steam’in rakamlarına ulaşmak istiyorsa önünde daha uzun bir yol olduğunun farkında.

“Steam eşzamanlı kullanıcı rekoru kırdı” için 3 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir