Google yeni bir işletim sistemi üzerine çalışıyor

Google yeni bir işletim sistemi üzerine çalışıyor

ABONE OL 

Google yaklaşık 3 senedir bir işletim sistemi hazırlıyordu. Fuchsia adı verilen bu işletim sisteminin hem mobil hem de bilgisayar için kullanılabileceği biliniyordu. Ancak Google şirketinin son ticari isim başvurusu kafaları biraz karıştırdı.

Pigweed

Google, geçtiğimiz günlerde bir isim tescil başvurusunda bulundu. Pigweed isimli bir işletim sistemi başvurusunda bulunan şirket, başvuruda Pigweed’in “bilgisayar işletim yazılımı” olarak tanımlandığını belirtti.

Google’ın bu başvurusu ABD’nin patent ve marka kurumu olan USPTO’nun internet sitesinde göründü.

Google Pigweed

Pigweed için ticari marka başvurusu ile beraber Chromium’un kodlarında Fuchsia ile ilgili değişiklikler göze çarptı. Chromium’un kodlarında Pigweed olarak görülen bir kısım bir süre sonra Fuchsia olarak değiştirildi.

Chromium’un kodlarında yapılan değişikliğin bir hatadan kaynaklı olduğu düşünülüyor. Ancak yine de Fuchsia ile Pigweed arasındaki ilişki şimdiden kafaları karıştırdı. Pigweed, Fuchsia’nın yeni ismi olabilir mi? Ya da Pigweed sadece Chromebook’larla mı ilgili? Bu soruların cevapları henüz yok. Pigweed için yapılan ticari marka başvurusunda başka bir bilgi henüz ortaya çıkmış değil.

Google Pigweed işletim sistemi

Google’ın Fuchsia işletim sistemi için 2016 yılından bu yana büyük bir gizlilikle çalıştığını biliyoruz. Bu nedenle Pigweed hakkında çıkacak bilgilerin hızlıca yayılmasını beklemiyoruz.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

MSI Prestige 14 İncelemesi: Pembe bir dünya

Instagram’ın kazancı açıklandı

Spotify, Premium abone sayısını açıkladı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.