Tesla Teksas’a taşınıyor! Elon Musk açıkladı

Tesla

Tesla Teksas’a taşınıyor! Elon Musk açıkladı

ABONE OL 

Dünyanın en zengin insanı ünvanına sahip olan Güney Afrikalı girişimci Elon Musk, bir süredir gündemde olan konuyu açıklığa kavuşturdu ve Tesla’nın Kaliforniya’daki merkezinin Teksas’a taşınacağını açıkladı.

Tesla Teksas’a Taşınıyor

Covid-19 salgınının en yoğun döneminde Kaliforniya’da yetkililerle şirket yetkilileri görüş ayrılığına düştü. Sadece Tesla değil Oracle, HP ve Toyota da benzer kararlar alarak bulundukları yerden ayrılıp Teksas’a geçen şirketler arasında yer alıyor.

Austin’de düzenlenen şirketin hissedarlarının katıldığı toplantı sonucunda alınan kararı Elon Musk resmi olarak açıkladı ve Kaliforniya’dan tamamen yok olmayacaklarını da belirtti.

Elon Musk Nasıl Bu Kadar Başarılı Oldu?

Çocukluktan gelen bir merakla kodlama öğrenip yazılım programlayan Musk, o zamanlardan ufku o kadar geniş bir çocukmuş ki, 12 yaşına geldiğinde Blastar adını verdiği bir uzay oyunu programlayıp 500 dolara satışını sağlamıştır. Evet doğru tanım ‘ufuk‘. Başarılı bir eğitim hayatı sürse de bazen çok fazla okumak ya da diploma almak yetmiyor zira Musk, henüz okurken kendine üç alan seçmişti. Uzay, internet ve temiz enerji kaynağının insanlığın geleceğini en çok etkileyecek alanlardan bazıları olduğuna karar verip bu konularda kendini geliştirmeye ve insanlığa faydalı olmaya karar vermişti ve öyle de oldu. Devamı için TIKLAYIN.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.