Netflix sanal grev ile karşı karşıya!

Netflix sanal grev

Netflix sanal grev ile karşı karşıya!

ABONE OL 

Dünyanın en popüler video platformlarından olan Netflix, çalışanları tarafından yapılan bir grev ile karşı karşıya kaldı. Yapılan grev ise normal grevlerden farklı olarak sanal olarak gerçekleştirilecek.

Netflix Sanal Grev ile Eleştirilecek

Netflix çalışanları 20 Ekim tarihinde sanal bir grev gerçekleştirecek. Bu greve sebep olan olay ise Netflix’te yayınlanan Dave Chappelle‘in The Closer isimli gösteri olduğu açıklandı. Bu gösteride transfobik şakaların yapıldığı sebep gösterilerek yarın sanal bir grev düzenlenecek.

Netflix çalışanlarının tepki gösterdiği bir diğer olay ise Netflix CEO’su Ted Sarandos‘un gösterinin sahibi Dave Chappelle‘e destek vermesi oldu. Netflix bu gösteri için 24.1 milyon dolar ödeme yapmıştı. Bu ödemenin diğer içeriklere göre bir hayli fazla olması sebebiyle Sarandos’un destek verdiği de gelen söylentiler arasında yer alıyor.

Geçtiğimiz hafta da Netflix bir çalışanını işten çıkarmış ve o çalışanın ”farklı fikirleri sebebiyle” işten çıkarıldığı ifade edilmişti. Ancak Netflix CEO’su Ted Sarandos yaptığı açıklamada işten çıkarılan kişinin şirket içi verileri sızdırması sebebiyle işte çıkarıldığını söyledi.

Netflix sanal grev ile karşı karşıya!

Yeni Netflix Dizisi Maid’e Tam Puan

Stephine Land’in Maid: Hard Work, Low Play, And A Mother’s Will To Survive isimli, New York Times’ın Çok Satanlar listesinde uzun bir süre kalan romandan uyarlanan dizinin hikayesi Alex isimli bir kadının etrafında dönüyor. Aile içi şiddetten hem kendisini hem de çocuğunu kaçıran bir anne olan Alex, çocuğuna bakabilmek ve geçimini sağlayabilmek için hizmetçilik yapıyor. 10 bölümden oluşan ve bölüm başı ortalama 50-60 dakika arası olan drama-komedi türündeki dizinin uyarlandığı kitap, Eski ABD Başkanı Barack Obama’nın yayınladığı okunacak kitaplar listesinde de yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir