Elon Musk açlığı bitiriyor mu?

Elon Musk açlığı bitiriyor mu

Elon Musk açlığı bitiriyor mu?

ABONE OL 

Geçtiğimiz günlerde Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Direktörü David Beasley, Elon Musk’ın servetinin yüzde 2‘lik kısmıyla dünyadaki açlığın biteceğini ifade etmişti. Elon Musk’tan bu açıklamaya hodri meydan geldi.

Elon Musk Birleşmiş Milletlere Meydan Okudu

292 milyar dolarlık servetiyle şu an dünyanın en zengin insanı konumunda olan Elon Musk, Tesla’nın 1 trilyon dolarlık değeri aşmasıyla birlikte en zengin insan oldu. Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Direktörü David Beasley, yaptığı açıklamada Musk’ın servetinin yüzde 2’sinin açlığı bitirebileceğini söyledi. Birleşmiş Milletler verilerine göre dünya üzerinde 42 milyon aç insan bulunuyor.

Musk bu açıklamaya meydan okudu ve açlığın nasıl biteceğinin kanıtlaması halinde servetinin yüzde 2‘sini bağışlayacağını açıkladı. Birleşmiş Milletler’den henüz bir cevap geldi.

Elon Musk 100 milyon dolar ödüllü yarışma başlattı
Elon Musk açlığı bitiriyor mu?

Tesla Teksas’a Taşınıyor

Covid-19 salgınının en yoğun döneminde Kaliforniya’da yetkililerle şirket yetkilileri görüş ayrılığına düştü. Sadece Tesla değil Oracle, HP ve Toyota da benzer kararlar alarak bulundukları yerden ayrılıp Teksas’a geçen şirketler arasında yer alıyor.

Austin’de düzenlenen şirketin hissedarlarının katıldığı toplantı sonucunda alınan kararı Elon Musk resmi olarak açıkladı ve Kaliforniya’dan tamamen yok olmayacaklarını da belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir