BM Elon Musk’a cevap verdi!

BM Elon Musk

BM Elon Musk’a cevap verdi!

ABONE OL 

Geçtiğimiz haftalarda Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Direktörü David Beasley, Elon Musk’ın servetinin yüzde 6’sının dünyadaki açlığı bitireceğini açıklamıştı. Elon Musk’tan kanıtlı bir açıklama istemiş ve açıklamayı ikna edici bulursa servetinin yüzde 2’sini bağışlayacağını açıklamıştı. David Beasley yaptığı son açıklamada açlığın nasıl bitirileceğini açıkladı.

BM Elon Musk’a Rapor Hazırladı

Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı Direktörü David Beasley, Elon Musk’ın sahip olduğu servetin yüzde 2’si ile açlığın tamamen bitireceğini iddia etmişti. Elon Musk’ta kanıtlı bir şekilde bu para ile açlığın nasıl bitirileceğinin açıklamasını istemişti. Elon Musk‘a cevap geldi ve servetinin yüzde 2’si olan 6.6 milyar doların nasıl harcanacağı açıklandı.

BM Elon Musk’a cevap verdi!

Bu açıklamaya göre 6.6 milyar dolar şu şekilde harcanacak:

  • 3.5 milyar dolar: Gerekli gıda malzemelerinin güvenli bir şekilde taşınması, depolanması ve en çok ihtiyacı olan kişilere ulaşmak için kullanılacak.
  • 2 milyar dolar: Nakit ve yiyecek kuponları olarak dağıtılacak.
  • 700 milyon dolar: 43 ülkedeki ülke içi koşullara ve operasyonel risklere uyarlanmış milyonlarca ton daha fazla gıda ve nakit transferi ve kupon için verimli ve etkili programların tasarlanması, büyütülmesi ve uygulanmasının yönetilmesi için kullanılacak.
  • 400 milyon dolar: Küresel ve bölgesel operasyon yönetimi için kullanılacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Yaşam kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir