• 1 Haziran 2020

Telegram kripto para ticareti başlatabilir

 Telegram kripto para ticareti başlatabilir

Ünlü mesajlaşma uygulaması Telegram, kripto para ticaretini kullanıcılarına sunmayı planlıyor. Rus programcı Pavel Durov tarafından geliştirilip 2013’de kullanıma sunulan ve şu an 300 milyondan fazla kullanıcıya sahip olan Telegram‘ın bu hamlesi oldukça ses getirecek. Bitcoin ve kripto para ticaretinin uygulama üzerinden gerçekleştirilmesi güvenlik sorunlarını akılları getiriyor. Ancak araştırmalara göre Telegram’ı daha çok güvenliğe önem kişiler kullanıyor. Bitcoin ve kripto para cüzdanı Button Wallet ile kripto para ticareti Telegram’a geliyor.

Telegram Kripto Para Ticareti Başlatabilir

Telegram kripto para ticareti başlatabilir ancak uzmanların güvenlik konusunda tereddütleri var. Ortaya çıkabilecek güvenlik problemleri hangi yöntemle kontrol altından tutulacağı herkes tarafından merak ediliyor. Herkesin rahatça indirip kullanabildiği, özellikle ülkemizdeki kripto para yatırımcılarının kullandığı Telegram, güvenlik sorunlarını çözebilirse yoğun kullanım sağlayabilir. WhatsApp kadar popülerleşen Telegram’ın kullanıcı sayısının istikrarlı yükselişi ise günden güne artarak devam ediyor. Son 2 yılda 100 milyondan fazla yeni kullanıcı Telegram kullanmaya başladı.

Facebook’un kendi kripto parası Libra‘nın kullanımına sunulacağını ve rakibinin gerisinde kalmaması gerektiğini bilen Telegram kendi kripto para çalışmalarını da hızlandırdı. Önümüzdeki iki ay içerisinde kendi kripto parasını çıkaracağı ve isminin Gram olacağı konuşulan kripto para sayesinde kullanıcılar arasında ödeme işlemleri ve ticaret işlemleri sağlanacak. Facebook’un sahibi Mark Zuckerberg aynı zamanda WhatsApp uygulamasının da sahibi. Facebook için konuşulan Libra, WhatsApp uygulamasına da entegre olacaktır. Son zamanlarda firmalardan bir bir gelen kendi kripto paralarını çıkaracakları haberleri insanları oldukça heyecanlandırıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

2 Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir