Playstation 5 fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı!

 Playstation 5 fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı!

Playstation 5 fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı! Detaylar aşağıda.

Yeni nesil PlayStation konsolu PS5 (PlayStation 5) olarak adlandırılıyor ve 2020’nin sonunda iniyor.

Bu yılın başlarında, Sony’nin yeni konsolunun baş mimarı Mark Cerny’den Sony’nin PS4 Slim ve PS4 Pro’nun üzerinde çalıştığını duyurmuştu. Resmi adı veya yayınlanma tarihini paylaşmadığı halde, Cerny donanımından neler bulunabileceğine dair birkaç seçenek detayına ışık tuttu.

Bununla birlikte, son aylarda, Sony bize Playstation 5 resmi penceresi, adı ve özellikleriyle ilgili birkaç ayrıntı gibi başlıklar verdi. Buna ek olarak, PS5’in genel şeklini, düğme girişlerini ve soğutma deliklerini gösteren bir Sony tescilli patenti şeklinde şaşırtıcı bir sızıntı yaşadık  kaçak bir fotoğrafta PS5 cihazının olduğu belirlendi.

Playstation 5 fiyatı ve çıkış tarihi açıklandı!

Son ürün tasarımının, PlayStation 5’in 2020’nin başındaki lansmanı için farklı olacağını düşünüyorum.

Sony PS5 denetleyicisi: “Çıkış tarihi, haberler ve onaylanan özellikler Sony, bu yıl E3 2019’da atlamak için taktiksel bir karar vermiş, Gamescom 2019’da da daha sonra büyük bir duyuru yapmamıştır.”

Xbox Project Scarlett konsolunu göstermeye istekliydi, ancak yapamadı kaçınılmaz olan PS5’e karşı Xbox rekabeti bir sorun haline getiriyor.

Sony, sadece yeni nesil PlayStation’ın daha ince detaylarını bu kadar gizli tutabiliyor  ve rivayet edilen özellikler, muhtemelen yeni nesil başlıkları ve farkında olduğumuz resmi özellikler arasında bizi meşgul edecek çok detay var.

Playstationın resmi hesabından gelen tweet.

“Sony Interactive Entertainment (SIE) will launch PlayStation®5 (PS5™) in several countries in the holiday season of 2020 and will make PlayStation®5 (PS5™) available in North America on November 20, 2020 at a recommended retail price (RRP) of $499”
Türkçesi ise
“Sony Interactive Entertainment (SIE), 2020 tatil sezonunda birçok ülkede PlayStation®5’i (PS5 ™) piyasaya sürecek ve 20 Kasım 2020’de Kuzey Amerika’da PlayStation®5’i (PS5 ™) önerilen perakende satış fiyatına (RRP) sunacaktır. ) 499 Dolar”
Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.
İlginizi Çekebilir

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir