NFT işlem hacmi 13 milyar doları aştı!

NFT işlem hacmi

NFT işlem hacmi 13 milyar doları aştı!

ABONE OL 

NFT popülerliği artışını sürdürmeye devam ediyor. Açıklanan verilere göre 2021 yılında NFT alım ve satımlarından oluşan işlem hacmi 13 milyar doları aştı. Bu işlem hacminin büyük bir bölümünün OpenSea platformunda olması da dikkatleri çekti.

NFT İşlem Hacmi Artıyor!

The Block Research tarafından hazırlanan rapora göre NFT’ler 2021 yılında 13 milyar dolarlık işlem hacmine ulaştı. Dijital koleksiyon ürünü olarak da düşünülebilecek olan NFT’ler özellikle sanatçıların da bu furyaya dahil olmasıyla birlikte adeta aldı başını gitti.

Ülkemizden Cem Yılmaz‘ın da dahil olduğu furya giderek büyümüştü. 13 milyar dolarlık işlem hacminin gerçekleştiği platformların başında OpenSea geliyor. OpenSea, 13 milyar dolarlık işlem hacminin yüzde 88‘ine tekabül eden 12.5 milyar dolarlık işlemlere ev sahipliği yaptı.

NFT işlem hacmi 13 milyar doları aştı!

Refik Anadol 1.2 Milyon Dolara NFT Satışı Gerçekleştirdi!

Refik Anadol Opensea platformunda yeni NFT’sini satışa sundu. Bu NFT’sine mobu isimli bir koleksiyoner tarafından 300.69 Ethereum teklif verilerek satın alındı. 300.69 Ethereum günümüzde 1.18 milyon dolara tekabül ediyor. Oldukça dikkat çeken bu satışın ardından satılan NFT büyük ilgi çekti.

NFT’yi satın alan mobu aynı zamanda Refik Anadol tarafından imzalanmış bir sertifika ve enstalasyonun kaynak yedek dosyalarını barındıran bilgisayarın sahibi oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir