Ferrari NFT dünyasına giriş yapıyor!

Ferrari NFT

Ferrari NFT dünyasına giriş yapıyor!

ABONE OL 

NFT’ler giderek popüler hale gelirken ünlü isimler ve ünlü markalar da bu furyaya dahil olmaya devam ediyor. Bu markaların arasına şimdi de Ferrari dahil oluyor.

Ferrari NFT için Kolları Sıvadı

Dijital koleksiyon ürünü olarak ifade edebileceğimiz NFT’ler bu yılın ortasından itibaren bir popülerlik yakalamış ve toplamda 13 milyar dolarlık işlem hacmine ulaşmıştı. Böylesine büyük potansiyeli bulunan furyaya şimdi de Ferrari dahil oluyor.

Ferrari, İsviçre merkezli teknoloji şirketi Velas Network AG ile anlaşma sağladı. Bu anlaşma sayesinde Ferrari NFT koleksiyonlarını geliştirecek ve satışa sunulacak. Gelen iddialara göre 2022 yılının mart ayında Ferrari NFT koleksiyonunu duyuracak. Özellikle bu tarihin seçilmesine sebep olan olay ise Formula 1 sezonunun mart ayında başlıyor olması.

Yeni Formula 1 sezonunda muhtemelen F1 takımına özel NFT’ler duyuracak olan Ferrari şirketi Velas Network AG ile yaptığı anlaşmayı resmi Twitter hesabından duyurdu.

NFT Nedir?

NFT, Non-fungible token kelimelerinin baş harfinden oluşuyor ve değiştirilemez token anlamına geliyor. Tıpkı bir sanat galerisindeki yalnızca bir adet bulunan sanat eserleri gibi düşünebileceğiniz NFT‘ler kripto para piyasasında yalnızca bir tane bulunan token’lardır.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir