İYİ Parti kripto para açıklaması yaptı!

İYİ Parti kripto para açıklaması

İYİ Parti kripto para açıklaması yaptı!

ABONE OL 

İYİ Parti son günlerin en popüler konularından olan ‘Kripto Para Yasası‘ ile ilgili açıklama yaptı. Açıklamayı İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu yaptı.

İYİ Parti Kripto Para Konusunda Dikkat Çeken Açıklamalar Yaptı

İYİ Parti geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından yapılan ”Kripto para yasası hazır” açıklamasının ardından açıklama yaptı. İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Yavuz Ağıralioğlu tarafından yapılan açıklamada kripto paraların düzenlemesi ve makul oranlarda vergi alınabileceği ifadeleri dikkat çekti:

Devletimizin kripto para piyasalarına özellikle de yerli kripto borsaların teminatının sağlanmasına dair bir düzenleme getirmesi elzemdir. Bu düzenlemenin öncelikli hedefi yatırımcıyı kısıtlamaktan ziyade ülkemizin kripto para sektöründe başat aktör haline getirilmesi olmalıdır.

İYİ Parti kripto para açıklaması yaptı!

Thodex vurgunu ve rezaleti hala adaletle buluşmamıştır. Devlet makul oranda vergi alabilir ancak önce yatırımcıların kripto varlıklarının güvenliğini sağlamalıdır. Kendi yatırımcımızı ürkütüp kaçıracak adımlar atmak yerine yurt dışından yatırımcı çekebilecek adımlar atılmalıdır. Hülasa kripto yatırımcılarının yüksek oranda vergilendirilmesi fikrini asla doğru bulmuyoruz! Vergi oranları kesinlikle makul olmalı!

Hükümet çok istiyorsa birikimlerini buralarda değerlendiren yerli yatırımcılarımız yerine 5 müteahhitten bugüne kadar affettiği vergileri alsın!

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir