Microsoft Meksika’ya 1.1 milyar dolarlık yatırım yapıyor

Microsoft Meksika’ya 1.1 milyar dolarlık yatırım yapıyor

ABONE OL 

Teknoloji devi Microsoft, gelecek 5 yıl için Meksika’ya 1.1 milyar dolarlık bir yatırım planı olduğunu açıkladı.

1.4 trilyon dolarlık piyasa değerine sahip olan şirket, Meksika için 1.1 milyar dolarlık yatırım yapacak. Bu yatırım ise Microsoft’un en tepesindeki Satya Nadella açıkladı. Nadella’nın açıklamasına göre söz konusu yatırım, gelecek 5 yılı kapsayacak.

Yatırım kapsamında Meksika’ya yeni bir data merkezi kuracaklarını açıklayan Microsoft CEO’su “Microsoft, her kuruluşun gerçekten bir avantaj elde etmesine ve dijital dönüşümü desteklemesine yardımcı olan hizmetleri sunmak için yeni bir veri merkezi oluşturacak” açıklamasını yaptı.

Satya Nadella, şirketin ülke çapında kişi ve kuruluşlar için dijital teknolojiye erişimi genişletmeye odaklandığını belirtti.

Microsoft’un Planlarındaki Tek Yatırım Bu Değil

ABD’li teknoloji şirketi Microsoft, 2030 yılında “sıfır karbon” şirket olmak için 1 milyar dolarlık yatırım yapacak. Bu yatırım çerçevesinde geliştirilecek teknolojiler sayesinde atmosfere yaydığı karbon miktarından daha fazlasını yok edecek.

Microsoft bu kapsamda 2050 yılında, kurulduğu 1975’ten bu yana doğrudan ya da elektrik tüketimi yoluyla salınan tüm miktarının üzerinde karbon temizliği yapmayı planlıyor.

Yatırımlarına tam gaz devam eden ve büyümesini hiç durdurmayan şirket, dünyanın en değerli şirketlerinden biri. En son Apple’ın arkasına düşen Microsoft, hala değerini yükseltmeye devam ediyor.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi çekebilir

Google Çeviri yeni bir özellik getiriyor

Google Huawei sahiplerini uyardı

25 bin TL’lik telefon: Huawei Mate Xs

“Microsoft Meksika’ya 1.1 milyar dolarlık yatırım yapıyor” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir