Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Thodex açıklaması yaptı!

 Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu Thodex açıklaması yaptı!

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Thodex CEO’su ile fotoğrafı sosyal medyada bir hayli konuşulmuştu. Mevlüt Çavuşoğlu Thodex kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer’le olan fotoğrafla ilgili açıklamasını Twitter üzerinden yaptı.

Mevlüt Çavuşoğlu Thodex Açıklaması Yaptı!

Dün ve bugünün en çok konuşulan konularının başında gelen Thodex olayı ile ilgili neredeyse her saat başı yeni bir detay ortaya çıkıyor. Yurt dışına gittiği kesinleşen Thodex CEO’sunun Mevlüt Çavuşoğlu ile fotoğrafı ortaya çıktı ve sosyal medyada yoğun tepkilere sebep oldu.

Mevlüt Çavuşoğlu Thodex kurucusu ve CEO’su Faruk Fatih Özer’le olan fotoğrafla ilgili açıklamasını Twitter üzerinden yaptı.

Mevlüt Çavuşoğlu konu ile ilgili Twitter üzerinden açıklama yaptı:

”Thodex’in kurucusu Faruk Fatih Özer’i tanımıyorum. Şahsın sosyal medyada dolaşan fotoğrafı; 26 Aralık 2019’da Kocaeli Mv. Saffet Sancaklı’nın oğlu Mert Sancaklı’ya verdiğimiz randevuya eşlik ettiği ziyarette çekilmiştir. Kamuoyunun bilgisine saygılarımla sunarım.”

Thodex’te Son Durum!

Thodex son birkaç haftadır sorunlarla gündeme geliyordu. Özellikle Dogecoin fiyatının artması ve Thodex’te Dogecoin işlemi yapan yatırımcılar, Dogecoin fiyatından daha ucuza satmak zorunda kalıyordu. Kripto para çekme işlemlerde de sorun yaşanmasıyla birlikte tepkiler giderek artmıştı. Ardından Thodex’ten açıklama geldi ve borsaya yeni yatırım teklifleri geldiği belirtilerek bu tekliflerin değerlendirilmesi için 4-5 gün süre istenmişti.

Bu açıklamanın gelmesiyle birlikte endişeler artmaya başladı. Açıklamadan 1 gün öncede Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in Arnavutluk’a gittiği ortaya çıktı. Yurt dışına gittiği belirlenen Thodex CEO’su Faruk Fatih Özer’in 2 milyar dolarlık vurgun yaptığı iddia ediliyor.

Twitter üzerinden Cedric Gerard isimi kullanıcı 17 Nisan tarihinde bir tweet paylaşmış ve Thodex borsasının Dogecoin’leri yüzde 30 ucuza sattığını göstermişti ve bu şekilde 500 milyon dolarlık Dogecoin satıldığını ifade etmişti. Bugün sabah saatlerin Emniyet yetkilileri Thodex’in ofisine gitmiş ve arama yapmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir