iPhone 14 üretim hedefi azaltıldı!

iPhone 14 Plus üretimi

iPhone 14 üretim hedefi azaltıldı!

ABONE OL 

Apple, iPhone 14 üretimi hedefini 90 milyon olarak açıklamıştı. Ancak Çin’deki Korona vakalarının artması sebebiyle üretim 87 milyona düşürüldü.

iPhone 14 Üretim Hedefinde Değişiklik Yapıldı

Apple, geçtiğimiz eylül ayında iPhone 14 serisiyle karşımıza çıkmıştı. Özellikle Pro modellerinin büyük ilgi görmesi diğer modelleri gözden düşürmüştü. Plus modelinin mini modellerinin de geride kalması Apple’ı hüsrana uğratmıştı.

Çin’de artan Korona virüs vakaları sebebiyle yeni önlemler alınmaya başlanmıştı. Bu da teslimat süreleri başta olmak üzere birçok konuda tarihlerin ileri atılmasına sebep olmuştu. Apple, iPhone 14 ve iPhone 14 Plus modeli için 90 milyon adetlik bir hedef koymuştu. Yeteri talep olmaması ve Çin’de yaşanan gelişmeler sebebiyle hedef üretim 87 milyona indirildi.

iPhone 14 üretim hedefi azaltıldı!

Apple 5G Modemlerini Yeniden Qualcomm’dan Alacak!

Apple, birçok dünya devi şirketten parça satın alıyor. Bu parçaları iPhone modellerinde kullanan teknoloji devi, 5G modemini de Qualcomm şirketinden alıyordu. Ancak kendi modemi üzerinde çalışan Apple, çalışmanın istenilen seviyeye ulaşamaması sebebiyle bir süre daha Qualcomm’dan modem almaya devam edecek.

Apple analisti Ming Chi-Kuo yaptığı son paylaşımda Apple’ın 2023 yılında duyuracağı iPhone 15 serisinde Qualcomm tarafından üretilen 5G modemini kullanılacağını ifade etti.

Apple daha önce de Intel’den aldığı işlemcilerin yerine M isimli bir işlemci serisi geliştirmiş ve performans anlamını beğenileri toplamıştı.

iPhone USB-C Portuyla Gelecek!

Apple Pazarlamadan Sorumlu Başkan Yardımcısı Greg Joswiak, yaptığı açıklamada Apple’ın istemeyerek de olsa USB-C kullanmaya başlayacağını açıkladı. Wall Street Journal’a konuşan Joswiak, USB-C girişli iPhone için tarih vermedi.

Ancak Avrupa Birliği’nin geçtiğimiz günlerde aldığı kararı üstü kapalı bir şekilde eleştirdi. Joswiak, Apple’ın USB-C girişi kullanmaya başlamasıyla ciddi bir elektronik atık oluşacağını da ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir