Galaxy Note 20, S20 ve S21 Android 13 güncellemesi aldı!

S21 Android 13 güncellemesi

Galaxy Note 20, S20 ve S21 Android 13 güncellemesi aldı!

ABONE OL 

Samsung geçtiğimiz haftalarda duyurdu Android 13 tabanlı One UI 5 güncellemesini Galaxy Note 20 serisi, Galaxy S20 serisi ve Galaxy S21 serisi modellere göndermeye başladı.

Galaxy Note 20, S20 ve S21 Android 13 Güncellemesine Kavuştu

Güney Kore merkezli teknoloji devi akıllı telefonlarını güncel yazılımla desteklemeye devam ediyor. Birkaç hafta önce duyurulan ve Galaxy S22 serisine gönderilen Android 13 tabanlı One UI 5 güncellemesini şimdi de diğer modellere göndermeye başladı.

One UI 5 güncellemesini alacak modeller açıklandı. Galaxy Note 20 serisi, Galaxy S20 serisi ve Galaxy S21 serisi modelleri One UI 5 güncellemesi alacak. Bu sayede güncellemeyi yükleyen kullanıcılar yeni bir arayüze sahip olacak ve yeni güvenlik güncellemelerini de yüklemiş olacak.

Galaxy Note 20, S20 ve S21 Android 13 güncellemesi aldı!

Galaxy S23 Serisi Gümbür Gümbür Geliyor

Samsung, Güney Kore’deki kendi ürettiği Exynos işlemcili Galaxy S modelleri üretiyordu. Bunun dışındaki diğer ülkeler içinse Snapdragon işlemcili modeller üretiyordu. Bu sebepten dolayı Galaxy S serisi modelleri çift işlemci ile karşımıza çıkıyordu.

Ancak son test sonuçlarına göre Galaxy S23 serisi yalnızca Snapdragon işlemci ile karşımıza çıkacak. Geekbench testlerinde Galaxy S23, Galaxy S23 Plus ve Galaxy S23 Ultra modellerinin Snapdragon 8 Gen 2 işlemci modeliyle karşımıza çıkacak.

Qualcomm CEO’su da Samsung ile uzun süreli bir anlaşma yaptıklarını duyurdu. Bu da Galaxy S23 serisinin Snapdragon işlemciden gücünü alacağını kanıtlıyor.

Serinin 2023 yılının şubat ayında karşımıza çıkması bekleniyor.

Galaxy S23 Serisi Sızıntıları Gelmeye Devam Ediyor

Samsung’un amiral gemisi serisi olan S serisinin yeni üyeleri merakla bekleniyor. Galaxy S22 serisinin Snapdragon 8 Gen 1 işlemcisiyle ortaya koyduğu performans gözleri doldurmuştu. Seri beklenirken Ming-Chi Kuo, serisinin işlemci modeli hakkında bir sızıntıdan bahsetti.

Kuo’ya göre Galaxy S23 serisinde Qualcomm tarafından üretilen işlemci kullanılacak. Bilindiği gibi Snapdragon işlemcileri Qualcomm tarafından üretiliyor. İşlemci modeli hakkında henüz bir bilgi yok ancak SM8550 seri numaralı Snapdragon işlemcisi seriye güç verecek.

5G desteği sağlayacak olan işlemcinin yüksek performans desteğinin yanında güç verimliliği de sağlayacak. Ayrıca seride yalnızca Snapdragon işlemcisinin yer alması bekleniyor. Daha önceki modellerde iki farklı işlemciye sahip versiyonlar üretiliyordu ve Samsung tarafından üretilen Exynos versiyonlu modeller de satışa sunuluyordu. Samsung buna da son vererek yalnızca Snapdragon işlemcili modelleri satışa sunacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir