G7 Zirvesinden kripto para açıklaması

 G7 Zirvesinden kripto para açıklaması

7 ülkeden oluşan G7’de, Almanya, ABD, Birleşik Krallık, Fransa, İtalya, Japonya ve Kanada yer almaktadır. Üye ülkeler net küresel zenginliğin %64’ünü (263 trilyon dolar) oluşturmaktadır. G7 ülkeleri tarafından dijital para birimleri hakkında bir bildiri yayınlandı.

G7’den stablecoin (fiyat istikrarı özelliğine sahip olan kripto para) çıkışı:

 

G7 Zirvesinden Kripto Para Açıklaması

 

Dün yapılan açıklamaya göre G7 ülkeleri stablecoin projelerine sıcak bakmıyor. Birçok projenin hala birçok alanda eksik ve riskli oldukları belirtildi. G7 Zirvesinden Kripto Para Açıklaması şöyle: 

“G7, herhangi bir stabilecoin projesinin yasal, düzenleyici ve gözetim zorlukları ve riskleri uygun şekilde ele alınana kadar çalışmaya başlamayacağına inanıyor.”

Son zamanlarda stablecoin projelerine özellikle Facebook Libra’ya uluslararası baskılar günden güne artıyor. Ve bu gelişmelerin ardından her ülke kendi para biriminin doğrudan dijitalleşmesi gerektiğine yönelik açıklamalar yapmaya başladı. Ülkeler kripto paralara olan ilginin farkındalar. Acaba yeni bir kripto para birimi çıkarmak veya kullanmak yerine kendi para birimlerini mi dijitalleştirecekler? Bu sorunun cevabını çok uzun bir zaman geçmeden öğreneceğiz gibi duruyor. Çünkü şu sıralar Bitcoin kadar ilgi gören Libra projesi devletlerinde ilgisini oldukça çekti. G7 ayrıca büyüme potansiyeli çok fazla olan stablecoin’lerin finansal istikrara darbe vurabileceğini düşünmekte.

 

Kaynak

 

İlginizi Çekebilir

Mastercard, Visa, eBay Libra’dan çekildi

Telegram’ın kripto parasına ABD’den darbe!

En büyük 10 kripto para – 11 Ekim 2019

 

 

Gökhan Kaya

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir