• 4 Haziran 2020

Facebook’un kripto parası Libra’ya bir darbe daha!

 Facebook’un kripto parası Libra’ya bir darbe daha!

Facebook’un kripto parası daha işleme başlamadan dünyayı kasıp kavurmaya başardı. Ancak bu kasıp kavurmalar pek olumlu sayılamayacak seviyede. Son zamanlarda devletlere endişe vermesi üzerine Facebook’un kripto parası Libra‘ya bir darbe de Almanya Maliye Bakanlığından yedi.

Facebook’un Kripto Parası Libra’ya Darbe Üstüne Darbe!

Almanya Maliye Bakanı Olaf Scholz, Facebook’un önerdiği Libra gibi para birimlerini kabul edemediklerini belirtti. Bakan yaptığı açıklamada Libra’yı kesin bir dille reddedeceklerini açıkladı. Açıklama ile şöyle: ”Federal Hükümet, istikrarlı paraların resmi para birimlerine alternatif olmamasını sağlamak için Avrupa ve uluslararası düzeyde çalışacak.”

Calibra (Libra) başkanı David Marcus, iki gün önce Libra’nın küresel finansal sistemine karşı tehdit oluşturmayacağını açıkladı.

Marcus, Libra’nın kurucuları ile Basel’deki 26 küresel merkez bankası arasındaki toplantıda, Libra’nın kripto para birimi projesinin yeni bir para birimi oluşturma niyetinde olmadığını, daha doğrusu anlamlı bir değer sunmak için “daha iyi bir ödeme ağı ve mevcut para birimleri üzerinde çalışan bir sistem” oluşturmayı planladığını belirtti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

5 Yorumlar

Yorum Yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir