Face ID maske ile çalışacak!

Face ID maske

Face ID maske ile çalışacak!

ABONE OL 

iPhone kullanıcılarının Korona virüsü pandemisinde en çok yaşadığı sorunların başında gelen maske ile Face ID sorunu çözülüyor. Apple konu ile ilgili müjdeyi verdi.

Face ID Maske ile Kullanılabilecek

iOS 15.3 güncellemesi geçtiğimiz günlerde iPhone kullanıcılarına gönderilmişti. iOS 15.4 güncellemesinin Beta sürümü de şimdilerde ortaya çıktı. Beta versiyon birçok iPhone kullanıcılarının en büyük derdini ortadan kaldırmayı hedefliyor. Apple, iOS 15.4 güncellemesiyle birlikte Face ID maske ile kullanılabilecek.

Ancak bu sorun yalnızca iPhone 12 ve üzeri kullanıcıları kapsayacak. iPhone 12 ve üzeri bir model kullanan kullanıcıların da maske ile yeniden yüz tanımlamaları gerekecek. Bu da uzun bir süredir maske ile Face ID kullanamayan iPhone kullanıcıların derdine derman olacak.

Face ID maske ile çalışacak!

SIM Kart Girişi iPhone 14’te Yer Almayabilir

Apple tarafından 2022 yılının eylül ayında duyurulması beklenen iPhone 14 serisi ile ilgili bir iddia ortaya atıldı. İddialara göre iPhone 14 serisinde SIM kart girişi yer almayacak. Geçtiğimiz hafta ortaya atılan iddiada iPhone 15 serisinden başlayarak bu adımın atılacağı ifade edilmişti.

Ancak son iddia gerçeğe dönüşürse iPhone 14 serisinde SIM kart girişini görmeyeceğiz. Bu da akıllı telefonlar için bir dönüm noktası olacak.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.