Akıllı telefon pazarı toparlandı!

Akıllı Telefon Pazarı

Akıllı telefon pazarı toparlandı!

ABONE OL 

Akıllı telefon pazarı Korona virüsü pandemisiyle birlikte kan kaybeden sektörlerin başında geliyordu. 2020 yılının mart ayından itibaren satışlar gerilemiş ve akıllı telefon pazarında küçülme yaşanmıştı. Ancak gelen son verilerle birlikte pandemi öncesindeki büyüklüğe yeniden ulaşıldı.

Akıllı Telefon Pazarı Pandemi Öncesi Haline Dönüyor

Canalys raporuna göre 2021 yılında 1.35 milyar akıllı telefon satışı gerçekleştirildi. Bu da bir önceki yıl olan 2020’ye göre yüzde 7‘lik bir artış anlamına geliyor. 2019 yılında toplamda 1.37 milyar adet akıllı telefon satışı gerçeklemişti. 2021 yılının verileri de bizlere akıllı telefon pazarının toparlandığını açık bir şekilde gösteriyor.

2021 yılında 274.5 milyon adet akıllı telefon satan Samsung, yüzde 20‘lik pazar payı ile lider oldu. Samsung’u 230.1 milyon adet satışla Apple, 191.2 milyon adet satışla Xiaomi takip ediyor.

Akıllı telefon fiyatları
Akıllı telefon pazarı toparlandı!

Yılın Akıllı Telefonu: iPhone 13

Apple’ın bu yılın eylül ayında duyurduğu akıllı telefonu iPhone 13, Amazon tarafından yılın akıllı telefonu seçildi. Apple kurucu ortaklarından olan Steve Wozniak’ın bile iPhone 12’den farkı yok dediği iPhone 13 modeli yılın akıllı telefonu seçildi.

Amazon tarafından düzenlenen bir ankette yılın akıllı telefonu soruldu. En iyi bütçeli akıllı telefon Redmi 10 Prime olurken yılın akıllı telefonu iPhone 13 oldu. En iyi bütçeli ikinci akıllı telefon ise Samsung Galaxy M21 2021 oldu. Toplamda 50 bin kişinin katıldığı ankette en sevilen akıllı telefon markası da Apple oldu. Apple ise OnePlus takip etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.