iPhone’lar arası aracısız para transferi yapılacak

iPhone'lar arası aracısız para transferi yapılacak

iPhone’lar arası aracısız para transferi yapılacak

ABONE OL 

Teknoloji devi Apple, iPhone kullanıcılarına aralarında bir banka aracılığına mecbur kalmadan para transferi yapma imkanı sunmaya hazırlanıyor.

iPhone’lar Arası Aracısız Para Transferi Yapılacak

Independent’in haberine göre Apple, kişilerin işletmelere ödemeleri doğrudan iPhone akıllı telefonlarıyla yapmalarına olanak tanıyacak bir yöntem üzerinde çalışmaya başladı. Akıllı telefonlarda temassız kredi kartı ödemelerinin yöntemlerine öncülük yapan Mobeewave girişimi 2020 yılında Apple tarafından satın alınmıştı ve ortaya çıkan bilgilere göre şirket o tarihten beri bu özellik için çalışmaya devam ediyordu.

Iphone'lar arası aracısız para transferi yapılacak
iPhone’lar Arası Aracısız Para Transferi Yapılacak

ApplePay hizmeti ile NFC çipi kullanılarak yapılması beklenen yeni ödeme uygulaması, işletmelerin kullandıkları iPhone telefonları pos cihazı gibi bir ödeme terminaline dönüştürmesini amaçlıyor. Ortaya çıkan bilgilere göre yalnızca iPhone’lar değil temassız kredi kartlarıyla da iPhone akıllı telefonlara aracısız para transferi yapabileceğiz. Ödeme terminaline dönüştürdüğümüz iPhone cihazımızın arkasında bulunan NFC özelliğine temassız bir kredi kartı ya da NFC özelliği olan başka bir iPhone yaklaştırdığımız zaman ödemeyi yapabileceğiz.

Apple daha önce 2019 yılında kullanıcıların cihazlarıyla ödeme yapmalarını sağlayan sanal bir ödeme sistemi olan Apple Card‘ı kullanıma sunmuştu, ardından ApplePay hizmetiyle yapılan ödemelerde ek ücret, işlem masrafı almamasıyla ve veri gizliliğine verdiği önemle takdir kazanmıştı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.