Apple’dan akıllı gözlük teknolojisi için miyoplara müjde!

Apple'dan akıllı gözlük teknolojisi için miyoplara müjde!

Apple’dan akıllı gözlük teknolojisi için miyoplara müjde!

ABONE OL 

Apple‘ın akıllı gözlük projesi olan Apple Glass‘da görme problemi yaşayan insanlar için heyecanlandıran bir özellik ortaya çıktı.

Apple’dan Akıllı Gözlük Teknolojisi İçin Miyoplara Müjde!

Apple şirketi akıllı gözlüklerde kullanıcıların rahatlığını sağlayacak bir teknoloji için patent başvurusunda bulundu. Başvuruya göre akıllı gözlük serisine eklenecek lenslerle birlikte göz numarası ayarlanabilecek. İşte detaylar:

Apple'dan akıllı gözlük teknolojisi için miyoplara müjde!
Apple’dan akıllı gözlük teknolojisi için miyoplara müjde!

Önce Apple ardından da Xiaomi firmaları akıllı gözlükleri için girişimlerine ve hatta üretime başlamıştı. Özellikle Facebook gibi büyük şirketlerin artırılmış gerçeklik ve sanal gerçeklik gözlüklerine yatırım yapmalarının ardından bu teknolojiye verilen önem artmış oldu.

Ancak bu noktada bir soru işareti ortaya çıkmaya başladı, görme problemi yaşayan, göz numarası büyük olan insanların bu gözlükleri nasıl kullanabileceği dev bir soru işaretiydi. Örnek vermek gerekirse gözü 3 numara olan bir kişi Apple’ın gözlüğünü taktığı zaman muhtemelen silüetten başka hiçbir şey göremeyecekti. Apple bu konuda bir çözüm yolu üretmek açısından bir patent başvurusunda bulundu.

Başvuruda ortaya çıkan detaya gire yeni gözlüklere sıvı ve sıvı olmayan kristal lenslerden oluşan bir donanım eklenecek. Bu donanımla birlikte görme problemi yaşayan kullanıcılar, akıllı gözlükleri lens ya da farklı bir gözlük yardımı olmadan kullanabilecek. Ayrıca “ayarlanabilir” bir teknoloji içeren patent başvurusuna göre göz numarası değiştiği taktirde akıllı gözlük, alınan reçeteye göre ayarlanabilecek.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Teknoloji kategorisindeki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.