Eski Beşiktaş’lı futbolcu bilişim sektörüne atılıyor

Eski Beşiktaş’lı futbolcu bilişim sektörüne atılıyor

ABONE OL 

Beşiktaş, Gaziantep, Kasımpaşa gibi Süper Lig’in köklü kulüplerinde oynayan ancak diğer futbolculara göre erken yaşta futbolu bırakan Gökhan Güleç, artık bilişim sektörünün bir oyuncusu.

23 yıl süren bir aktif futbol hayatını 2015 yılında “Bir ömür bir topun peşinde bitmemeli” diye bırakmıştı.

Türkiye’de ve dünyada genelde futbolcular sakatlık, hastalık gibi durumlar haricinde futbolu 33-35 civarı yaşlarda bırakıyor. Özellikle forvet oyuncularının 30’undan sonra daha iyi bir kariyere sahip olması nedeniyle Gökhan Güleç’in futbolu bıraktığı yaş erken sayılan bir yaş.

Yatırımı futboldaki son döneminde yaptığını söyledi.

30 yaşında futbolu bırakmadan önce medya ve yazılım alanında bazı girişimlerde bulunduğunu ifade eden Güleç, yatırımlarının karşılığını aldığı için mutlu. İşte açıklaması:

“Çok yoğun futbol, adrenalin, futbolun karmaşık dünyası… ‘Bir ömür bir topun peşinde bitmemeli’ diye düşündüm. Bilişim sektörüne ilgim ve bu alanda çok fazla girişimcilik hikayesi dinlediğim için yazılım sektörüne yatırım yapmayı düşündüm. Bilişim sektörü adeta bir otoban gibi; doktorun da kasabın da manavın da konfeksiyoncunun da herkesin ihtiyacı olan bir sektör. Bu alanın bir oyuncusu olmak istedim. Çok mantıklı bir karar verdiğimi düşünüyorum. Dijitalin, sosyal medyanın bu kadar geliştiği bir ortamda bilinen tüm ezberler bozuldu. Konvansiyonel medya, yerini yeni medyaya bıraktı ve bununla beraber pazarlama ve reklam stratejileri de çok değişti. Sektörün bu şekilde evrileceğini tahmin ederek buna göre bir kurgu yaptık ve günümüzde gelinen noktada doğru kararlar aldığımızı görmeye başladık. Bu, insanı çok mutlu ediyor. Bundan 4-5 sene önce yaptığınız yatırımların şu an sizin istediğiniz seviyeye evrilmesi, çok güzel.”

Peki Gökhan Güleç ne iş yapıyor?

Güleç, Bursa’nın merkez Nilüfer ilçesi Fatih Sultan Mehmet Bulvarı’ndaki ofisinden, Türkiye’nin birçok ilinde makro ekonomileri yönetenlere yeni nesil organize perakende hizmeti verdiklerini aktardı.

Genellikle e-ticaret firmaları ve AVM’lere yönelik çalıştıklarını bildiren Güleç, bu şirketlerin pazarlama hizmetlerine yeni medya entegreli olarak yazılım desteği sunduklarını ifade etti.

“Pazarlama faaliyetlerinde konvansiyonel medyayı yeni medya ile entegre ederek hem müşterilere pazarlama faaliyeti sunuyoruz hem de yaptığımız işlerle onların müşteri sadakatini artıracak, eldeki müşteriden daha fazla kazanç elde etmesini sağlayan sistemler geliştiriyoruz.” ifadesini kullanan Güleç, 10 ülkede hizmet veren bir firma olmayı hedeflediklerini vurguladı.

Bunun için temaslara başladıklarını, başka sektörlerden talepler aldıklarını anlatan Güleç, “Yazılımı onlara da uyarlamaya çalışıyoruz. Gün geçtikçe ivmemiz yukarı yönlü ilerliyor.” değerlendirmesinde bulundu.

Gökhan Güleç, bir süredir yapımcılıkla da uğraştığına değindi.

Yapımcılığını üstlendiği program ile yazılım programının isminin aynı olduğu bilgisini paylaşan Güleç, “İkisinin 2020’de yollarının kesişeceği bir plan çizdim. Bu ikisinin entegre çalıştığı bir sistem olacak. Bu plan doğrultusunda ilerliyorum.” dedi.

Gökhan Güleç’e girişimcilik kariyerinde teknoküpür.net ailesi olarak başarılar diliyoruz.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Bitcoin madenciliği adeta Çin’in eline geçti

Microsoft’tan açıklama: Windows 7’yi bırakın

Çin Merkez Bankası Blockchain kullanmaya başladı

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir