Çin Merkez Bankası Blockchain kullanmaya başladı

Çin Merkez Bankası Blockchain kullanmaya başladı

ABONE OL 

Çin Blockchain kullanımında dünyanın en ileri gelen ülkelerinden biri konumunda yer alıyor.  Geçtiğimiz günlerde yapılan açıklamayla birlikte 2023 yılına kadar 2 milyar dolar yatırım yapılması öngörüldüğü ortaya çıkmıştı. Şimdi ise somut adımlar atılmaya başlandı. Çin Merkez Bankası Blockchain’i aktif olarak kullanmaya başladı.

Çin Merkez Bankası iddialara göre küçük işletmeler için 20 milyon yen (2.8 milyar dolar) değerinde Blockchain tabanlı tahvil çıkardı. Küçük işletmeler devlet tarafından desteklenerek yatırımlarını arttırmaları amaçlanıyor.

Blockchain çalışmalarını dünyada birçok devlet kullanmayı ön görürken Çin’in bu hamlesi oldukça ses getirecek. Herkes dijital yuan beklerken Çin, Blockchain tabanlı tahvil çıkardı ve herkesi ters köşeye yatırdı.

Çin Planına Uygun Hareket Ediyor

Çin’in kriptografi yasası çıkararak her şeyin altyapısını oluşturur nitelikte bir planının olduğunu göstermişti. Yasa çıktıktan sonra ardından Blockchain’e yapılacak yatırım miktarı açıklanmıştı.Çin’in bu hamleleri her şeyin bir plan doğrultusunda gerçekleştiği yavaş yavaş ortaya çıkarıyor. Çin’in çıkarmaya hazırlandığı dijital yuan‘ın çalışmalarının başlayacak olması ülkedeki bankaları ve büyük şirketleri de harekete geçirdi. Ülkedeki 4 büyük banka, China Telecom ve Huawei dijital yuan‘ı Çin Merkez Bankası kontrolünde test edecektir.

Çin Gelişmeleri Zamanında Yakalıyor

Çin dünyadaki gelişmeleri zamanında yakalıyor ve uygulayarak her devlete örnek oluyor. Süper güç olma yolunda emin adımlarla yürüyen Çin geliştirdiği birçok projeyle her alanda öne çıkmaya başladı. Çin halkı da Blockchain’e ve kripto paralara gereken önemi veriyor. Yapılan yatırımlar göz ardı edilmediği gibi desteklenerek uygulanması yolunda büyük çaba gösteriyor.

 

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

 

İlginizi Çekebilir

Bitcoin’lerin hepsi kullanılıyor mu?

ABD’den Blockchain’e 200 bin dolar yatırım

Çin’de Kriptografi yasası çıktı

“Çin Merkez Bankası Blockchain kullanmaya başladı” için 0 yanıt

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir