En büyük 10 kripto para – 26 Nisan 2020

En büyük 10 kripto para

En büyük 10 kripto para – 26 Nisan 2020

ABONE OL 

En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 26 Nisan 2020)

Bitcoin şu an 7600 dolar seviyelerinden alıcı buluyor. Bitcoin bu hafta 500 dolarlık yukarı yönlü bir hareket sergiledi. Bitcoin dominasyonu ise %0.3 artarak %63.7‘ye yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 7.5 milyar dolar artarak 139.7 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise 11 milyar dolar artarak 219.4 milyar dolara yükseldi.

Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Kripto para piyasasında sabit fiyatlı kriptolara stablecoin ismi verilmektedir. Şu an kripto para piyasasında 5 büyük stablecoin bulunmaktadır. Bu kripto paraların toplam hacimleri 7.6 milyar dolara ulaştı.
  • Cypherpunks isimli bir toplulukta 21 yıl öncesinde paylaşılan görüntüde e-cash (elektronik nakit)’ten bahsedildiği görüldü. Bu iddialara göre e-cash gönderisini paylaşan kişinin Bitcoin’in kurucusu Satoshi Nakamoto olduğu düşünülüyor. Bitcoin e-cash arasında bir ilişki de olduğu düşünülüyor.
  • Kripto para şirketi Ripple Youtube’a dava açtı. Sebebi ise Ripple CEO‘su Brad Garlinghouse‘un ismi kullanılarak yapılan dolandırıcılık içeriklerini engellememek olduğu ortaya çıktı.
  • Çin kendi ulusal parasının dijitalleştirilmesi çalışmalarına tam gaz devam ediyor. Ar-Ge çalışmalarının tamamlandığı ve test aşamasına geçildiği açıklanan Dijital Yuan‘ı kullanacak şirketler belli oldu. Aralarında Starbucks, McDonald’s ve Subway‘in de bulunduğu toplam 19 restoran ve mağaza açıklandı.
  • Bitcoin birikimi giderek artıyor. Bitcoin‘in Mayıs ayında ödül yarılanması yaşayacağını bilen Bitcoin yatırımları daha fazla Bitcoin satın almaya başladı. Bu sebepten dolayı Bitcoin’e olan talep geçtiğimiz aylara göre daha fazla olduğunu görüldü.
  • Amerikalı analist yayıncı ve kripto para destekçisi Max Keiser, Bitcoin’in 400.000 Dolar hedefine ulaşacağını belirtti. Bitcoin’in dünyanın içinde bulunduğu krizden dolayı bu hedefe daha çabuk ulaşılacağı görüşünde olduğunu belirtti. Bitcoin‘in 7500 Dolar seviyelerinde olduğunu belirtmekte fayda var.
  • Bitcoin’den sonra en büyük ve en çok ses getiren kripto para olan Ethereum, dev bir transfer ile tekrardan gündeme geldi. Fiyatının 200 dolara yaklaşmasıyla birlikte 240 milyon dolar değerindeki 1.2 milyon Ethereum bir cüzdandan başka bir cüzdana taşındı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Kripto para serimiz;

En büyük 10 kripto para – 29 Mart 2020

En büyük 10 kripto para – 22 Mart 2020

En büyük 10 kripto para – 15 Mart 2020

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.