1.2 milyon Ethereum taşındı

1.2 milyon Ethereum taşındı

ABONE OL 

Bitcoin’den sonra en büyük ve en çok ses getiren kripto para olan Ethereum, dev bir transfer ile tekrardan gündeme geldi. Fiyatının 200 dolara yaklaşmasıyla birlikte 240 milyon dolar değerindeki 1.2 milyon Ethereum bir cüzdandan başka bir cüzdana taşındı.

Kripto para sektöründe milyonlarca dolar kripto parası olan kişiler ”balina” olarak adlandırılmaktadır. 1.2 milyon Ethereum transferi gerçekleştiren balina 240 milyon dolar transferi gerçekleştirmiş oldu. Bu tarz büyük transferleri tek bir kişi olabileceği gibi kripto para borsaları da gerçekleştirmektedir. 6 parça halinde gerçekleştirilen transfer için 1 dolardan daha düşük bir transfer ücreti ödendi.

1.2 milyon Ethereum taşındı: Peki bu transferi kim gerçekleştirdi?

Kripto paralar insanlara gizlilik sunar. Bu gizlilik sebebiyle bu transferi kimin gerçekleştirdiğini asla öğrenemeyeceğiz. Eğer kendi açıklamadıysa bunu öğrenmek imkansızdır. Ancak bu tarz Ethereum transfer işlemlerini genellikle kripto para borsaları yapmaktadır. Kripto para borsaları cüzdan güvenliğini sağlamak adına böyle hareketlerde bulunabiliyorlar. Bir başka ihtimal ise soğuk cüzdanlar (internet ile bağlantısı olmayan Ethereum cüzdanları) ve sıcak cüzdanlar (internet ile bağlantısı olan Ethereum cüzdanları) arasında böyle bir transfer gerçekleştirilmiş olabilir. Kripto para borsaları Bitcoin, Ethereum ve diğer kripto paraların güvenliğini sağlamak adına müşterilerinin kripto paralarını korumakla mükelleftir. Bu güvenliği sağlamak için bu tarz transferler gerçekleştirilmektedir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir