En büyük 10 kripto para – 22 Mart 2020

   En büyük 10 kripto para – 22 Mart 2020

  En büyük 10 kripto para serisine devam ediyoruz. (En büyük 10 kripto para – 22 Mart 2020)

  Bitcoin şu an 6244 dolar fiyatıyla alıcı buluyor. Bitcoin bu hafta boyunca yatay bir şekilde seyretti. Bitcoin dominasyonu ise %1.3 artarak %65‘e yükseldi. Bitcoin’in kripto para piyasasındaki hacmi 18 milyar dolar artarak 115 milyar dolara yükseldi. Kripto para piyasasının toplam hacmi ise 24 milyar dolar artarak 177 milyar dolara yükseldi.

  En büyük 10 kripto para birimlerinin güncel tablosu aşağıdaki gibidir:

  Coinmarketcap sitesinin verilerinden alınmıştır.

  Bu Hafta Yaşanan Kripto Para Gelişmeleri

  • Starbucks kripto paralara olan tavrı ile sektörel anlamda öne çıkıyor. Ünlü kahve devi Starbucks Bitcoin ile kahve ücretlerini kabul etme yolunda önemli adımlar atıyor. Son olarak Starbucks’ın mobil uygulamasında ‘Bakkt Cash’ seçeneği getirildi. Starbucks’tan Bitcoin ile kahve için somut adım heyecan yarattı.
  • Korona virüsünün yayılmaya başlaması ülkelerin ekonomilerini olumsuz etkilemeye devam ediyor. Ulusal paraların, borsaların yüksek oranlardaki düşüşlerin ardından kripto paraların önemleri yavaş yavaş ortaya çıkıyor ve benimsenmesi gerekiyor. Korona virüsünün temas ile bulaşmasının açıklanmasının ardından nakit paraların kullanımının azalması hedefleniyor. Japonya Dijital Yen’i kullanmaya başlamalı sesleri yükseliyor.
  • Kripto paralar hayatımıza girdiği günlerden bu yana birçok konu ile gündeme geldi. Bitcoin ve kripto paralar fiyat yükselişleri, düşüşleri, hack problemleri ve çalınan kripto paralar gibi birçok konu ile gündeme geldi. Son olarak bir hırsızlık yaşandı. Bu hırsızlığı gerçekleştiren kişi çalınan Bitcoin’lerin bulunduğu kripto para borsasının kurucu ortağı olduğu ortaya çıktı. 480 bin dolar değerinde Bitcoin çalındı.
  • Dünya Corona virüsü ile uğraşırken yatırımcılar bu telaştan dolayı yatırımlarını nakde çevirdi. Bu da dünyada işleme açık olan tüm borsalar değer kaybetmesi sebep oldu. Yatırımcılar nakitlerini piyasadan çekince adeta tüm ekonomi sekteye uğradı. Dünyadaki tüm hisse senetleri ve Bitcoin gibi yatırım araçlarından çıkan sıcak para piyasaları çöküşe itti. Peki Bitcoin ve kripto paralar yeniden yükselecek mi? Amerika Merkez Bankası (FED) 1.5 trilyon dolarlık nakdi piyasaya süreceğini açıkladı. Bu açıklamaların ardından Amerika borsaları %9‘a varan yükselişler yaşadı. Bitcoin‘de düştüğü 3700 dolar seviyelerinden 5000 dolar seviyelerine yükseldi. Piyasaya sürülen bu sıcak para yatırımcıları bir nebze rahatlattı ve yatırımlarını tekrardan piyasaya yönlendirmelerine sebep oldu.
  Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

  Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

  Kripto para serimiz;

  En büyük 10 kripto para – 15 Mart 2020

  En büyük 10 kripto para – 8 Mart 2020

  En büyük 10 kripto para – 1 Mart 2020

  İlginizi Çekebilir

  Yorum Yapın

  E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir