480 bin dolar değerinde Bitcoin çalındı

480 bin dolar değerinde Bitcoin çalındı

ABONE OL 

Kripto paralar hayatımıza girdiği günlerden bu yana birçok konu ile gündeme geldi. Bitcoin ve kripto paralar fiyat yükselişleri, düşüşleri, hack problemleri ve çalınan kripto paralar gibi birçok konu ile gündeme geldi. Son olarak bir hırsızlık yaşandı. Bu hırsızlığı gerçekleştiren kişi çalınan Bitcoin’lerin bulunduğu kripto para borsasının kurucu ortağı olduğu ortaya çıktı.

480 bin dolar değerinde Bitcoin çalındı

Bitcipher Labs isimli kripto para borsasından geçtiğimiz günlerde yaklaşık 480 bin dolar değerinde Bitcoin çalındı. Hırsızlar araştırılmaya başlandığında herkesi şok eden bir sonuca ulaşıldı. Bu hırsızlığı gerçekleştiren kişinin Bitcipher Labs‘ın kurucu ortağı ve eski yöneticisi olan Ayushi Jain olduğu düşünülüyor. Hırsızlık ortaya çıktıktan sonra gözaltına alınan Ayushi Jain Bitcoin’leri borsasının donanım cüzdanlarından çaldığı düşünülüyor.

Bitcipher Labs’ın CEO’su Ashish Singhal çalınan Bitcoin’leri tespit ettiği an hemen Hindistan polisine ulaştı ve Ayushi Jain‘i işaret etti. Gözaltına alınan Jain‘in iki kere yetkisiz işlem gerçekleştirdiği ortaya çıktı. En büyük şüpheli olarak görülen Ayushi Jain‘in bilgisayarı incelendi ve gerçekler ortaya çıktı. Hırsızlığın yapıldığını kanıtlayan polislerin ardından Ayushi Jain tüm suçlamaları kabul ederek Ocak ve Mart ayında kripto para borsasından yetkisiz işlemler gerçekleştirerek elde ettiği tüm Bitcoin’leri iade etti.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagramTelegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

İlginizi Çekebilir

Japonya Dijital Yen’i kullanmaya başlamalı

Starbucks’tan Bitcoin ile kahve için somut adım

Bitcoin’e neler oluyor?

Yorum Bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir