Delist olan coinler yeniden listelenir mi?

Delist olan coinler yeniden listelenir mi?

Delist olan coinler yeniden listelenir mi?

ABONE OL 

Kripto para piyasasını en merak edilen konuları arasında delist konusu geliyor. Bu konu içerisinde cevabı en çok merak edilen soru ise ‘Delist olan coinler yeniden listelenir mi?‘ oldu. Şimdi bu sorunun yanıtını vereceğiz.

Delist Olan Coinler Yeniden Listelenir mi?

Kripto para piyasası içerisinde yaşanan olayların birisi de delisttir. Delist dilimizi liste dışı bırakmak olarak çevrilir. Kripto paralar, kripto para borsalarında listelenir veya bu borsalar tarafından delist edilir.

Delist edilen kripto paralar; hacimsizlik, dolandırıcılık veya manipülasyon sebebiyle delist edilirler. Bu gibi durumlarda yatırımcılar delist olan kripto paralarını listeli ise başka borsalarda satabilirler ancak böyle bir durum yoksa maalesef sonuç kötü olacaktır.

Böylesine mağduriyetler yaşandığında da ‘Delist olan Coinler Yeniden Listelenir mi?‘ sorusunun yanıtı aranır. Güzel bir bilgi vermek gerekirse cevap ‘Evet‘ olacaktır.

En Güzel Örnek: XRP

Buna en güzel ve olumlu örnek ise XRP olacaktır. Bilindiği gibi SEC, XRP’ye dava açmış ve birçok kripto para borsası XRP’yi delist etmişti. XRP, yatırımcıları her ne kadar sahip oldukları XRP’leri başka borsalarda satsalar da yeniden listelemeleri merakla beklemeye başlamıştı.

Dava süreci sona ermiş ve XRP’nin geliştiricisi olan Ripple davayı kazanmıştı. Bu kararın hemen ardından XRP’yi delist eden kripto para borsaları yeniden listeme kararı almıştı.

Delist olan coinler yeniden listelenir mi? sorusunun en mantıklı cevabını ancak süreç ile anlayabilirsiniz. Eğer gerçekten bir dolandırıcılık (rugpull ve benzeri) söz konusu ise yeniden listeleme pek mümkün olmayacaktır. Ancak XRP ve benzeri bir durum yaşadıysa yeniden listelenmesi ise pek muhtemeldir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir