Kuveyt kripto paraları yasakladı!

Kuveyt kripto para

Kuveyt kripto paraları yasakladı!

ABONE OL 

Kripto paralara olumsuz bakan ve yasaklayan ülkelere bir yenisi daha eklendi. Kuveyt yaptığı son açıklama ile kripto paraları ve kripto para madenciliğini yasakladı.

Kuveyt Kripto Para Kararını Açıkladı

Kuveyt mali otoritesi olan Sermaye Piyasası Kurumu, kripto paraların kara para aklama amacıyla kullanıldığını ifade ederek yasaklama kararını duyurdu. Açıklamada kripto paraların doğrudan yasaklandığı, ülke içerisinde faaliyet gösteren şirketlerin kripto para hizmeti sunmaları da yasaklandığı belirtildi.

Bu yasaklama kararı ile Kuveyt‘te yaşayan kripto para yatırımcıları alternatif yolları araştırmaya başladı. Ülke içerisinde faaliyet gösteren kripto para madencilerinin ise başka ülkelere taşınması bekleniyor.

Kripto Paraları Yasaklamak Nelere Yol Açar?

Bugüne kadar milyarlarca dolarlık Bitcoin satın alan MicroStrategy şirketi CEO’sunun açıklamalarıyla sık sık gündeme geliyor. CEO Michael Saylor, yaptığı açıklamalarla tüm dikkatleri üzerine çekmeyi başarıyor. Yaptığı açıklamasında Avrupa Birliği’nin kripto para yasasıyla ilgili çalışmalarına yönelik şu ifadeleri kullanmıştı:

Dijital mülk oluşturmanın tek yerleşik yöntemi İş Kanıtı’dır. Proof-of-Stake gibi enerji tabanlı olmayan kripto yaklaşımları, aksi kanıtlanana kadar menkul kıymetler olarak kabul edilmelidir. Dijital mülkiyeti yasaklamak trilyon dolarlık bir hata olur.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir