Tesla Bitcoin almadı da satmadı da!

Tesla Bitcoin

Tesla Bitcoin almadı da satmadı da!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük otomobil şirketi olan Tesla, açıkladığı yeni çeyrek raporunda Bitcoin verilerinde bir değişiklik olmadığı görüldü.

Tesla Bitcoin’lerine Dokunmadı

Bir önceki boğa piyasasının fitilini yakan Tesla, yayınladığı son çeyrek raporunda Bitcoin miktarında bir değişiklik olmadığı gözlendi. Merakla beklenen raporda geçtiğimiz yıl olduğu gibi bir satış gerçekleşme ihtimali bekleniyordu ancak raporda Bitcoin miktarı değişmedi.

Tesla, 1.5 milyar dolar ödeme yaparak Bitcoin satın almıştı. Ardından da bu Bitcoin’lerin yüzde 75’lik kısmını satarak 936 milyon dolar gelir elde etmişti. Kalan yüzde 25’lik kısmın hala şirketin varlıkları arasında bulunduğu ve miktarının değişmediği de yeni raporda yer buldu.

Tesla, 2023 yılının ikinci çeyreğinde 24.9 milyar dolar gelir elde etti. Geçtiğimiz yılın aynı döneminde 17 milyar dolar gelir etmişti.

Tesla Bitcoin

Bitcoin 1.5 Milyon Dolara Nasıl Ulaşabilir?

İsmini sık sık duyduğumuz Ark Invest CEO’su Cathie Wood, bu defa Bitcoin fiyat tahminiyle karşımıza çıktı. Wood yaptığı açıklamada Bitcoin’in 2030 yılında 1.5 milyon dolara ulaşabileceğini ve bunun detaylarını sıraladı.

Wood’a göre Bitcoin, 2030 yılında altının piyasa değerinin yüzde 50’sinin, kurumsal varlıkların yüzde 6.5’luk kısmının ve para arzının yüzde 20’sine sahip olacak. Bu sayede 2030 yılında 1.5 milyon dolarlık fiyata ulaşacak.

Wood ayrıca Bitcoin’in sırasıyla 258 bin 500 dolar, 682 bin 800 dolar ve 1.48 milyon dolara ulaşacağını ifade etti.

Bitcoin Ne Zaman 100 bin Dolara Ulaşacak?

Fidelity Investment Küresel Direktörü Jurrien Timmer, yaptığı açıklamada Bitcoin’in 100 bin dolar seviyelerine ulaşması için iki yıla daha ihtiyacı olduğunu dile getirmişti. 2023 yılında Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını ifade eden Timmer, altınla Bitcoin arasındaki ilişkiyi ise ”aynı takımdaki farklı oyuncular” olarak nitelendirdi. Jurrien Timmer şu ifadeleri kullanmıştı:

Bir arz modelim ve bir talep modelim var ve bu iki modelin bir sonraki ve son kesiştiği zaman birkaç yıl içinde yaklaşık 100.000 dolar.

Ayrıca açıklamalarında Bitcoin’in dolar ile her zaman bir ilişkisinin olacağını söyleyen Timmer, Bitcoin’in doların hegamonyasını tehdit etmediğini söylemişti:

Bitcoin’in doları veya doların rezerv durumunu gerçekten tehdit ettiğini düşünmüyorum. Doların rezerv para birimi olarak hegemonyasının risk altında olduğunu düşünmüyorum.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir