2030 yılına kadar Bitcoin 1.5 milyon dolar olur mu?

Bitcoin 1.5 milyon dolar

2030 yılına kadar Bitcoin 1.5 milyon dolar olur mu?

ABONE OL 

Kripto para piyasasının amiral gemisi olan Bitcoin hakkında yapılan fiyat tahminlerine bir yenisi daha eklendi. Ark Invest CEO’su Cathie Wood, 2030 yılına kadar Bitcoin’in 1.5 milyon dolara nasıl ulaşabileceğini açıkladı.

Bitcoin 1.5 Milyon Dolara Nasıl Ulaşabilir?

İsmini sık sık duyduğumuz Ark Invest CEO’su Cathie Wood, bu defa Bitcoin fiyat tahminiyle karşımıza çıktı. Wood yaptığı açıklamada Bitcoin’in 2030 yılında 1.5 milyon dolara ulaşabileceğini ve bunun detaylarını sıraladı.

Wood’a göre Bitcoin, 2030 yılında altının piyasa değerinin yüzde 50’sinin, kurumsal varlıkların yüzde 6.5’luk kısmının ve para arzının yüzde 20’sine sahip olacak. Bu sayede 2030 yılında 1.5 milyon dolarlık fiyata ulaşacak.

Wood ayrıca Bitcoin’in sırasıyla 258 bin 500 dolar, 682 bin 800 dolar ve 1.48 milyon dolara ulaşacağını ifade etti.

Bitcoin Ne Zaman 100 bin Dolara Ulaşacak?

Fidelity Investment Küresel Direktörü Jurrien Timmer, yaptığı açıklamada Bitcoin’in 100 bin dolar seviyelerine ulaşması için iki yıla daha ihtiyacı olduğunu dile getirmişti. 2023 yılında Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını ifade eden Timmer, altınla Bitcoin arasındaki ilişkiyi ise ”aynı takımdaki farklı oyuncular” olarak nitelendirdi. Jurrien Timmer şu ifadeleri kullanmıştı:

Bir arz modelim ve bir talep modelim var ve bu iki modelin bir sonraki ve son kesiştiği zaman birkaç yıl içinde yaklaşık 100.000 dolar.

Ayrıca açıklamalarında Bitcoin’in dolar ile her zaman bir ilişkisinin olacağını söyleyen Timmer, Bitcoin’in doların hegamonyasını tehdit etmediğini söylemişti:

Bitcoin’in doları veya doların rezerv durumunu gerçekten tehdit ettiğini düşünmüyorum. Doların rezerv para birimi olarak hegemonyasının risk altında olduğunu düşünmüyorum.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir