ABD Bitcoin satışlarını devam ettiriyor!

ABD Bitcoin

ABD Bitcoin satışlarını devam ettiriyor!

ABONE OL 

Çeşitli yollarla Bitcoin elde eden ABD, bu Bitcoin‘leri satmaya başladı. Verilerle de bu satışların gerçekleştirildiği görülmeye başlandı.

ABD Bitcoin Satışlarını Sürdürüyor

Kripto para piyasasına yaptığı açıklamalarla baskı kuran ABD, bu defa da Bitcoin satışlarına başladı. Çeşitli operasyonlar sonucunda elde edilen Bitcoin’lerden 8.200 adeti geçtiğimiz günlerde satıldı. CryptoQuant verileri de satışların ABD tarafından yapıldığını gösteriyor.

ABD’nin elinde bulunan Bitcoin’lerin cüzdan adreslerini takip ederek analizler oluşturan CryptoQuant verilerine göre 9.319 adet Bitcoin hareket ettirildi. Bu transfer 8.200 ve 1.119 adet olmak üzere iki parçada gerçekleştirildi. Taşınan 8.200 Bitcoin’in satıldığı ancak geri kalan tutarın gönderildiği cüzdanın ABD tarafından kontrol edilip edilmediği bilinmiyor.

Satışı gerçekleştirilen 8.200 Bitcoin, haber yazıldığı sırada yaklaşık olarak 244 milyon dolara tekabül ediliyor.

Yine CryptoQuant verilerine göre ABD’nin elinde 195.307 adet Bitcoin bulunuyor.

ABD'deki kripto para yatırımcıları

Bitcoin Madencilik Vergisi Kaldırıldı

ABD’nin kripto para madencilerinden almayı hedeflediği ve 2024’te hayata geçmesi beklenen vergilendirmenin, son görüşmelerin ardından iptal edildiği netleşti. Geçtiğimiz hafta ABD’li senatör Cynthia Lummis tarafından Bitcoin madencilerinden vergi alınmayacağı yönünde bir açıklama gelmişti.

Yakın zamanda ABD’nin ekonomisinde meydana gelen ve borçlanmayı sınırlandıran görüşmelerde Bitcoin lehine de bir karar çıktı. ABD Kongre Üyesi Warren Davidson, paylaştığı tweet’inde görüşmelerin detaylarını içeren bir link paylaştı ve vatandaşlara ne düşündüğünü sordu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir