Bitcoin işlem ücretleri de geriledi

Bitcoin işlem ücretleri

Bitcoin işlem ücretleri de geriledi

ABONE OL 

Yakın bir süre önce sizlere Ethereum işlem ücretlerinin bir hayli gerilediğini duyurmuştuk. Kripto para piyasasının neredeyse yarı yarı denebilecek şekilde gerilemesi sebebiyle Bitcoin işlem ücretleri de geriledi.

Bitcoin İşlem Ücretleri Düştü

Bitcoin işlem ücretleri ocak ayından bu yana düşmediği bir seviye olan 7 doların altına geriledi. Bitcoin işlem ücretleri 21 Nisan tarihinde 62.8 dolara kadar yükselmişti. Bitcoin işlem ücretlerinin Bitcoin cinsinden ödenmesi sebebiyle Bitcoin’in fiyatı, işlem ücretlerinde oldukça öneme sahip. Ayrıca Bitcoin madenciliğinin arzı, Bitcoin madenciliğine ihtiyaç duyulan seviyelerden fazla olduğunda da işlem ücretleri düşüşe geçiyor.

Bitcoin şu an 36.400 dolar fiyatıyla alıcı buluyor. Son 24 saatte ise 34.5 milyar dolarlık işlem hacmine sahip.

Bitcoin işlem ücretleri
İşlem ücretleri geriledi

Bitcoin’i Yasaklayan Genelge Artık Geçerli Değil

Hindistan yıllardan beri Bitcoin’e olan olumsuz tavrıyla biliniyor. Yalnızca Bitcoin’e değil tüm kripto paralara mesafeli olan Hindistan’dan önemli bir adım geldi. Bitcoin‘in geçtiğimiz hafta 30 bin dolara kadar gerilemesine sebep olan olumsuz haberlerin ardından Hindistan’dan olumlu bir haber geldi. Hindistan Merkez Bankası yaptığı açıklamada, kripto para yatırımcılarının bankalar tarafından uyarılmalarını sağlayan genelgenin artık geçerli olmadığını belirtti.

4 Mart 2020 tarihinde Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından bu genelgenin iptal edildiğini açıklayan Hindistan Merkez Bankası (RBI), genelgede yer alan uygulamaların artık uygulanamayacağını ifade etti.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.