Coinbase Apple Pay ve Google Pay iş birliği duyuruldu!

Coinbase Apple Pay

Coinbase Apple Pay ve Google Pay iş birliği duyuruldu!

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ABD merkezli Coinbase, tıpkı diğer kripto para borsaları gibi kullanıcılarına özel kartlar üretiyordu. Yapılan duyuru ile birlikte Coinbase kartları Apple Pay ve Google Pay‘e entegre edilerek kullanılabilecek.

Coinbase Apple Pay ve Google Pay Duyurusu Yaptı!

Coinbase yaklaşık 1 saat önce internet sitesinden bir duyuru yayınladı. Bu duyuruda kullanıcıların sahip oldukları Coinbase kartlarını Apple Pay ve Google Pay uygulamalarına entegre ederek kullanabileceklerini açıkladı. Ayrıca bu şekilde kullanım sağlayan kullanıcılara yüzde 4 oranında geri ödeme yapılacağı açıklandı.

İnsanların zaman geçtikçe nakit kullanımından uzaklaşıp QR ile ödeme sistemini kullanmaya başladığını biliyoruz. Kripto para borsaları da bunu fırsata çevirip kullanıcılarına özel ”kripto para ile ödeme yapma imkanı tanıyan” kartlar üretiyor. Kart sahipleri de kripto para ile ödeme yapabiliyor. Bu kartlara rağbet artarken Apple Pay ve Google Pay’de de kullanılabileceği haberinin gelmesi kart sahiplerini sevindirdi.

Coinbase Dogecoin Listeleyecek!

ABD merkezli kripto para borsası Coinbase’in CEO’su Brain Armstrong, 14 Mayıs tarihinde düzenlediği toplantıda 2021 yılının ilk çeyrek raporunu açıkladı. Bu dönemde 1.8 milyar dolar gelir elde eden Coinbase’in 771 milyon dolar kâr elde ettiği açıklandı. Bu açıklamanın ardından Dogecoin’e de değinen Armstrong, 6 ile 8 hafta içerisinde Dogecoin’i listeleyeceklerini açıkladı.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.