Dogecoin Coinbase’de listeleniyor

Dogecoin Coinbase

Dogecoin Coinbase’de listeleniyor

ABONE OL 

Dünyanın en büyük kripto para borsalarından olan ABD merkezli Coinbase, şaka amaçlı üretilen ve değeri oldukça fazla artan Dogecoin’i listeliyor. Daha önce Coinbase CEO’su tarafından listeleme yapılacağı duyurulmuştu.

Dogecoin Coinbase’de!

Coinbase, şaka amaçlı kripto para üretilen ve herhangi bir amacı olmayan Dogecoin‘i listeliyor. Yapılan açıklamada Dogecoin, 3 Haziran tarihinden itibaren Coinbase‘den alınıp satılabilecek. Daha önce Coinbase CEO’su Brian Armstrong tarafından yapılan duyuruda 6 ile 8 hafta içerisinde Dogecoin’in listeleneceği açıklanmıştı.

Dogecoin fiyatı bu haberin ardından çok az tepki gösterdi. Bu tepkininin az olmasının sebebi ise kripto para piyasasının geçtiğimiz günlerde yaşadığı sert düşüşün etkili olduğu düşünülüyor.

Dogecoin Coinbase’de listeleniyor

Coinbase Apple Pay ve Google Pay Duyurusu Yaptı!

Coinbase yaklaşık 1 saat önce internet sitesinden bir duyuru yayınladı. Bu duyuruda kullanıcıların sahip oldukları Coinbase kartlarını Apple Pay ve Google Pay uygulamalarına entegre ederek kullanabileceklerini açıkladı. Ayrıca bu şekilde kullanım sağlayan kullanıcılara yüzde 4 oranında geri ödeme yapılacağı açıklandı.

İnsanların zaman geçtikçe nakit kullanımından uzaklaşıp QR ile ödeme sistemini kullanmaya başladığını biliyoruz. Kripto para borsaları da bunu fırsata çevirip kullanıcılarına özel ”kripto para ile ödeme yapma imkanı tanıyan” kartlar üretiyor. Kart sahipleri de kripto para ile ödeme yapabiliyor. Bu kartlara rağbet artarken Apple Pay ve Google Pay’de de kullanılabileceği haberinin gelmesi kart sahiplerini sevindirdi.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.