Hindistan, Bitcoin’i yasaklayan genelgenin geçerli olmadığını açıkladı

Bitcoin'i yasaklayan genelge

Hindistan, Bitcoin’i yasaklayan genelgenin geçerli olmadığını açıkladı

ABONE OL 

Kripto paralara olan olumsuz tavrıyla bilinen Hindistan‘dan kripto paralarla ilgili olumlu bir haber geldi. Hindistan Merkez Bankası (RBI), kripto para yatırımcılarının bankalar tarafından uyarılmalarını içeren genelgenin geçerli olmadığını açıkladı.

Bitcoin’i Yasaklayan Genelge Artık Geçerli Değil

Hindistan yıllardan beri Bitcoin’e olan olumsuz tavrıyla biliniyor. Yalnızca Bitcoin’e değil tüm kripto paralara mesafeli olan Hindistan’dan önemli bir adım geldi. Bitcoin‘in geçtiğimiz hafta 30 bin dolara kadar gerilemesine sebep olan olumsuz haberlerin ardından Hindistan’dan olumlu bir haber geldi. Hindistan Merkez Bankası yaptığı açıklamada, kripto para yatırımcılarının bankalar tarafından uyarılmalarını sağlayan genelgenin artık geçerli olmadığını belirtti.

4 Mart 2020 tarihinde Hindistan Yüksek Mahkemesi tarafından bu genelgenin iptal edildiğini açıklayan Hindistan Merkez Bankası (RBI), genelgede yer alan uygulamaların artık uygulanamayacağını ifade etti.

Hindistan, Bitcoin’i yasaklayan genelgenin geçerli olmadığını açıkladı

Olumsuz Bitcoin Açıklamalarına Bir Yenisi Eklenmişti

Bitcoin’in 55 bin dolar seviyelerinden 30 bin dolar seviyelerine gerilemesiyle birlikte devletlerin önemli kuruluşlarından açıklamalar gelmeye başladı. Bu sert düşüşün ardından Japonya Merkez Bankası Başkanı Haruhiko Kuroda da açıklama yaptı. Bu açıklamasında Bitcoin’in çok spekülatif olduğunu ifade eden Kuroda, Bitcoin’in aşırı yüksek volatiliteye sahip olduğunu söyledi.

Bu açıklamalarıyla birlikte Bitcoin’e karşı bir tepkide Japonya’dan gelmiş oldu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.