DeFi piyasa değeri 62 milyar dolara geriledi

DeFi piyasa değeri

DeFi piyasa değeri 62 milyar dolara geriledi

ABONE OL 

Merkeziyetsiz Finans (DeFi) projelerinde kilitli varlıkların büyüklüğü 62 milyar dolara geriledi. Kripto para piyasasının yaşadığı sert düşüşten DeFi projeleri de nasibini aldı.

DeFi Piyasa Değeri Geriledi

DeFi projeleri de geçtiğimiz hafta yaşanan Bitcoin düşüşünden nasibini aldı. Çin’den gelen Bitcoin madenciliğine yönelik yaptırım haberleri ve Elon Musk’ın Bitcoin madenciliğinin enerji israfına sebep olduğunu ifade etmesiyle birlikte kripto para piyasasından 1 trilyon dolarlık bir para çıkışı oldu. Bu sebepten dolayı DeFi piyasa değeri 62.86 milyar dolara geriledi.

DeFi piyasa değeri – DeFiPulse adresinden alınmıştır

Ancak DeFiPulse tarafından paylaşılan veriler dışında Coingecko adresinde de DeFi verileri yer alıyor. Bu iki internet sitesindeki verilerde birbirleriyle örtüşmüyor. Coingecko verilerine göre DeFi token’larındaki kilitli varlıkların büyüklüğü 95.7 milyar dolar seviyelerindeyken DeFiPulse verilerine göre kilitli varlıkların büyüklüğü 62.86 milyar dolar olarak olduğu görünüyor.

DeFiPulse verilerine göre en yüksek hacme sahip olan token’ların Aave, Maker, Compound, Uniswap ve Polygon olduğu görülüyor. 9 Mayıs tarihinde DeFi hakkında hazırladığımız haberde piyasa değeri 84 milyar doları aşmıştı.

DeFi piyasa değeri – DeFiPulse adresinden alınmıştır

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

“DeFi piyasa değeri 62 milyar dolara geriledi” için bir yanıt

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.