Bitcoin balinaları çöküşü fırsata dönüştürdü!

Bitcoin balinaları

Bitcoin balinaları çöküşü fırsata dönüştürdü!

ABONE OL 

Bitcoin balinaları, geçtiğimiz günlerde yaşanan ve Bitcoin’in 25 bin dolar seviyelerine gerilediği çöküşün ardından 308.6 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığı ortaya çıktı.

Bitcoin Balinaları Fırsat Peşinde!

Kripto para piyasasında balina olarak ifade edilen ve ”yüksek bakiyeye sahip ve büyük yatırım yapan yatırımcılar” anlamına gelen terim son zamanlarda sık sık duyulmaya başlandı.

Bitcoin geçtiğimiz günlerde 25 bin dolar seviyelerine kadar geriledi ve altcoin’ler de ciddi düşüşler yaşadı. Bu düşüşlerle birlikte Bitcoin balinalarının 308.6 milyon dolar değerinde Bitcoin satın aldığı ortaya çıktı.

Bitcoin balina

Bitcoin Balinaları Alımlarını Sürdürüyor

Yatırımcıların ciddi korku yaşadığı ve satışlar gerçekleştirdiği bu çöküşte büyük yatırımcıların aksine satın alımlar yapması da dikkatlerden kaçmadı. Küçük yatırımcılar tarafından gerçekleştirilen satışların korku satışları da olabileceği uzmanlar tarafından dile getirilmeye başlandı.

Santiment verilerine göre Bitcoin cüzdanında 10 – 10.000 adet Bitcoin tutan cüzdan sayısının 156 bin 660 olduğu açıklandı. Takip edilen bu cüzdanlardaki varlıklar 17 Ağustos tarihinden sonra 308.6 milyon dolarlık artış gözlendi. Bu veriler de Bitcoin balinalarının bu düşüşü fırsata çevirmiş olduğunu gösteriyor.

Kripto Paralarda Balina Nedir? Ne Anlama Gelir?

Kripto para piyasasındaki terimler arasında boğa ve ayı kadar dikkat çeken bir diğer terim ise balina olarak biliniyor. Kripto para piyasasında yükselişlerin yaşandığı dönem boğa olarak adlandırılırken düşüş ve hareketsizliğin olduğu dönem ayı olarak adlandırılıyor.

Balina tabiri ise yüksek bakiyeye sahip ve büyük yatırım yapan yatırımcılar için kullanılıyor. Özellikle Bitcoin balinası ve Ethereum balinası tabirleri sık sık duyulan tabirler arasında yer alıyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir