Kripto paralarda balina nedir?

Kripto paralarda balina nedir

Kripto paralarda balina nedir?

ABONE OL 

Her piyasada olduğu gibi kripto para piyasasının da kendine göre tabirleri ve terimleri bulunuyor. Bu terimler arasında en dikkat çekenlerden olan ‘balina‘ olarak biliniyor.

Kripto Paralarda Balina Nedir? Ne Anlama Gelir?

Kripto para piyasasındaki terimler arasında boğa ve ayı kadar dikkat çeken bir diğer terim ise balina olarak biliniyor. Kripto para piyasasında yükselişlerin yaşandığı dönem boğa olarak adlandırılırken düşüş ve hareketsizliğin olduğu dönem ayı olarak adlandırılıyor.

Balina tabiri ise yüksek bakiyeye sahip ve büyük yatırım yapan yatırımcılar için kullanılıyor. Özellikle Bitcoin balinası ve Ethereum balinası tabirleri sık sık duyulan tabirler arasında yer alıyor.

Balina yatırımların ismini ise genellikle büyük kripto para transferlerinde duyuyoruz. Boğa dönemlerinde veya boğa öncesi balina olarak isimlendirilen yatırımcıların transferleri dikkat çekmekte.

Kripto paralarda balina nedir? sorusunu genelde yeni yatırımcılar araştırıyor. Basit bir anlamda kripto para piyasasında zengin yatırımcıları balina olarak nitelendirilir.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir