Fud nedir? Ne anlama geliyor?

Fud nedir

Fud nedir? Ne anlama geliyor?

ABONE OL 

Kripto para yatırımcıları tarafından kullanılan bir diğer tabir ise Fud. Peki Fud nedir? Ne anlama geliyor? Merak edilen bu terimi sizin için detaylıca anlatacağız.

Fud Nedir?

Dünya üzerinde bulunan finansal piyasaların her birinin kendine has tabirleri bulunmaktadır. Kripto para piyasası da diğer piyasalarda olduğu gibi kendi tabirlerine sahiptir. Bu tabirleri arasında yer alan Fud, özellikle birçok yeni yatırımcı tarafından merak ediliyor.

Fud nedir? sorusunun yanıtını vermeden önce bu harflerin 3 farklı kelimeden oluştuğunu belirtmek gereliyor. ‘Fear, Uncertainty, and Doubt‘ olarak bilinen FUD, dilimize ‘Korku, Belirsizlik ve Şüphe‘ olarak çevriliyor.

Kripto para piyasasında yatırımcıları yanıltmak amacıyla üretilen haberler Fud olarak isimlendirilir. Özellikle belirli dönemlerde art niyetli kişiler tarafından yayılan Fud haberleri, küçük yatırımlar üzerinde etki oluşturmak ve zamansız bir şekilde satış yaptırmak amacıyla kullanılır.

Bu sebepten dolayı yatırımcıların haberleri takip ederken daha dikkatli ve seçici davranmaları gerekmektedir. Teknoküpür olarak yaptığımız kripto para haberlerini sizler için hazırlarken, habere konu olan şirketlerin kaynaklarından teyit edilen bilgileri paylaşmaktayız.

Kripto para piyasasına yeni giriş yaptıysanız veya çok fazla kaynak takip ediyorsanız bu konuda daha hassas davranmanız gerekmekte. Çünkü yatırım konuları çok daha hassas ve manevi etkinin yanı sıra maddi anlamda da olumsuz etkileri bulunuyor.

Olumsuzluklardan etkilenmemek için çok daha fazla dikkatli olmanız gerekiyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir