SEC Celsius’a dava açtı!

SEC Celsius

SEC Celsius’a dava açtı!

ABONE OL 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), açtığı davalara şimdi bir yenisini daha ekledi. Celsius şirketine dava açan SEC, şirketin CEO’suna da dava açarak tutuklanmasına sebep oldu.

SEC Celsius’a Dava Açtı! CEO’su Tutuklandı

Kripto para şirketlerini oldukça zorlayan SEC, bu defa da Celsius şirketine ve CEO’su Alex Mashinsky‘e dava açtı. Bu dava sebebiyle CEO’nun tutuklandığı açıklandı. Herkes tarafından merak edilen dava sebebi de açıklandı.

Yapılan açıklamaya göre Celsius şirketi kendi kripto parası olan CEL‘in fiyatını manipüle ettiği iddiasıyla dava edildi.

Celsius Network İflas Açıklaması Yapmıştı

Kripto para piyasasındaki sarsıntıdan en fazla etkilenen şirketlerden olan Celsius Network, iflas başvurusunda bulundu. Bu iflas başvurusunun yeniden yapılanma için gerektiği ve bu sebeple yapıldığı Celsius Network kurucu ortağı ve CEO’su Alex Mashinsky tarafından ifade edilmişti:

Bu, topluluğumuz ve şirketimiz için doğru karar. Celsius’u bu süreçte yönetecek güçlü ve deneyimli bir ekibimiz var. Celsius’un tarihine baktığımızda, kararlılık ve güvenle hareket etmenin topluma hizmet ettiği ve şirketin geleceğini güçlendirmede belirleyici bir an olarak göreceğimizden eminim.

Celsius Network, Maker’a olan borçlarını tamamen ödemiş ve tasfiye riskini ortadan kaldırmıştı. İflas başvurusundaki raporda şirketin 167 milyon dolarlık varlığı olduğu da belirtildi. Celsius Network müşterilerinin de varlıklarını geri alabilmeleri için uzun bir süre bekleme ihtimallerinin olduğu da uzmanlar tarafından ifade ediliyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir