SEC Ripple davasından güzel haber geldi!

SEC Ripple davası

SEC Ripple davasından güzel haber geldi!

ABONE OL 

ABD Menkul Kıymetler ve Borsası Komisyonu tarafından 2020 yılında Ripple şirketine bir dava açılmış ve 3 yıldır dava henüz sonuçlandırılmamıştı. Bugün davadan Ripple lehine olumlu bir karar alındı.

SEC Ripple Davasında Ara Karar!

Ripple tarafını sevindiren haber SEC ile aralarında süren davadan geldi. Davanın hakimi, Ripple tarafından yapılan XRP satışlarının yatırım sözleşmesi olmadığına karar kıldı. Bu karar ile birlikte XRP fiyatı 0.47 dolardan 0.64 dolara kadar yükseldi.

2022 yılının aralık ayından beridir süren dava yaklaşık olarak 3 yıldır sürüyor ve henüz net bir karar çıkmaması XRP yatırımcılarını adeta bezdirmişti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, hakiminin kararının ardından resmi Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Aralık 2020’de hukukun doğru tarafında olduğumuzu ve tarihin doğru tarafında olacağımızı söyledik. ABD’deki tüm kripto yenilikleri için geçerli olan bugünkü kararı almamıza yardımcı olan herkese teşekkür ederiz.

Haber yazıldığı sırada XRP, 0.63 dolar fiyatıyla alıcı buluyor.

SEC Ripple

Ripple CEO’sundan Uyarı!

Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, özellikle SEC ile Ripple arasınaki davadan bu yana sıklıkla eleştiriler yapmaya başlamıştı. Ripple’ın birçok iş ortağının bulunması ve birçok ülkenin merkez bankaları tarafından tercih edilmesinin desteklenmesi gerekirse bu desteği görmediğini belirtiyordu.

Garlinghouse, yaptığı yeni açıklamada şu ifadeyi kullanmıştı:

Yolun bu net kurallarını oluşturmak için zamanını ve düşüncesini harcayan birçok ülke var.

ABD’nin katı kuralları sebebiyle kripto para yatırımcılarının ülkenin dışına gitmesi konusunda da uyarıda bulunan Garlinghouse, konu ile ilgili tavsiyelerde de bulunmuştu.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir