Coinbase XRP listelemesini yeniden yapıyor!

Coinbase XRP listeleme

Coinbase XRP listelemesini yeniden yapıyor!

ABONE OL 

ABD merkezli en büyük kripto para borsalarından olan Coinbase, daha önce delist ettiği XRP‘yi yeniden listeleme kararı aldı.

Coinbase XRP Listelemesi Yapıyor

Coinbase, SEC ile dava süreci sonrası XRP’yi delist etmişti. Aralık 2022‘den beri süren davada bugün yeni bir karar alındı. Davanın hakimi, Ripple tarafından yapılan XRP satışlarının yatırım sözleşmesi olmadığını ifade etti.

Bu kararın ardından davanın Ripple şirketinin lehine sonuçlanma ihtimali artış gösterdi. Bu da daha önce XRP’yi delist eden borsaların XRP’yi yeniden listeleme kararı almalarına sebep oldu. ABD merkezli kripto para borsası Coinbase, daha önce delist ettiği XRP’yi listeleyeceğini açıkladı.

Coinbase’in bu açıklamasının ardından Kraken borsası da XRP listelemesi yaptığını açıkladı.

Haber yazıldığı sırada XRP fiyatı 0.93 dolara kadar yükseldi.

SEC Ripple Davasında Ara Karar!

Ripple tarafını sevindiren haber SEC ile aralarında süren davadan geldi. Davanın hakimi, Ripple tarafından yapılan XRP satışlarının yatırım sözleşmesi olmadığına karar kıldı. Bu karar ile birlikte XRP fiyatı 0.47 dolardan 0.64 dolara kadar yükseldi.

2022 yılının aralık ayından beridir süren dava yaklaşık olarak 3 yıldır sürüyor ve henüz net bir karar çıkmaması XRP yatırımcılarını adeta bezdirmişti. Ripple CEO’su Brad Garlinghouse, hakiminin kararının ardından resmi Twitter hesabından şu açıklamayı yaptı:

Aralık 2020’de hukukun doğru tarafında olduğumuzu ve tarihin doğru tarafında olacağımızı söyledik. ABD’deki tüm kripto yenilikleri için geçerli olan bugünkü kararı almamıza yardımcı olan herkese teşekkür ederiz.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir