FTX mağdurları için fon talep platformu aktif edildi!

FTX mağdurları

FTX mağdurları için fon talep platformu aktif edildi!

ABONE OL 

Binlerce yatırımcının milyarlarca dolarlık zarar etmesine sebep olan FTX borsası iflas ettiğini açıklamıştı. İflas kararının ardından bazı yatırımcılara ödeme yapılırken bazı yatırımcılara ödeme yapılmamıştı. FTX mağdurları için fon talep platformu yeniden faaliyete geçilmesi yolunda aktif edildi.

FTX Mağdurları Fon Talep Platformunu Kullanabilecek

Geçtiğimiz günlerde FTX borsasının yakında yeniden faaliyetlerine başlayacağı duyurulmuştu. Büyük bir mağduriyet oluşmasına sebep olan FTX, bu mağduriyetleri gidermek adına fon talep platformu geliştirmişti.

Mağdur yatırımcılar tarafından bir süredir beklenen bu platform aktif edildi ve kullanıma sunuldu. Aktif edilen fon talep platformuna ulaşmak için TIKLAYIN.

FTX Mağdurlarına Netflix ve Apple da Dahil Oldu

Kripto para piyasasını derinden sarsan FTX iflasıyla ilgili bir gelişme daha yaşandı. Mahkeme süreci devam ederken FTX şirketiyle maddi ilişiği bulunan birçok şirketin de alacaklıklar arasında yer alması dikkatleri çekti.

İlk olarak Netflix ve Apple gibi şirketlerin yatırımlar sebebiyle mağdur olduğu düşünüldü. Ancak belgelerin detaylarına göre her iki şirketinde sunduğu hizmetlerin ödemelerini alamamaları sebebiyle mağdurlar arasında yer aldığı anlaşıldı.

Yapılan açıklamalara göre en büyük 50 alacaklının 3.1 milyar dolarlık alacağı bulunuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir