Bitcoin 500 bin dolara ulaşabilir mi?

Bitcoin 500 bin dolar

Bitcoin 500 bin dolara ulaşabilir mi?

ABONE OL 

Ark Invest kurucusu ve CEO’su Cathie Wood, yaptığı son açıklamasında Bitcoin ile ilgili iştah açıcı ifadeler kullandı. Bu açıklamasında kurumsal yatırımcıların kripto para piyasasına yöneldiğini de ifade etti.

Bitcoin 500 Bin Dolar Olur İddiası!

Kripto para piyasası son birkaç haftadır düşüş yaşasa da hala piyasanın büyüklüğü 2.25 trilyon doların üzerinde. Bu da hala piyasanın canlı kanlı olduğunu açık bir şekilde gösteriyor. Ark Invest kurucusu ve CEO’su olan Cathie Wood yaptığı açıklamada kurumsal yatırımcıların yavaş yavaş kripto para sektörüne geçiş yaptığını ifade etti.

Hala büyük bir iddia da ortaya atan Wood, kurumsal yatırımcı portföyünün yüzde 5’inin kripto para piyasasına gelmesinin Bitcoin’i 500 bin dolar seviyelerine fırlatabileceğinden bahsetti. Wood şu ifadeleri kullandı:

Kurum yöneticileri düşük korelasyonlara sahip, gelişmekte olan yeni varlık sınıflarına bakmak zorunda. Varlık tahsisi açısından çeşitlendirmenin ve Kutsal Kase’nin anahtarı budur.

Ark Invest kurucusu ve CEO’su Cathie Wood – Bitcoin 500 bin dolara ulaşabilir mi?

Bitcoin Ne Zaman 100 bin Dolara Ulaşacak?

Fidelity Investment Küresel Direktörü Jurrien Timmer, yaptığı açıklamada Bitcoin’in 100 bin dolar seviyelerine ulaşması için iki yıla daha ihtiyacı olduğunu dile getirdi. 2023 yılında Bitcoin’in 100 bin dolara ulaşacağını ifade eden Timmer, altınla Bitcoin arasındaki ilişkiyi ise ”aynı takımdaki farklı oyuncular” olarak nitelendirdi. Jurrien Timmer şu ifadeleri kullanmıştı:

Bir arz modelim ve bir talep modelim var ve bu iki modelin bir sonraki ve son kesiştiği zaman birkaç yıl içinde yaklaşık 100.000 dolar.

Ayrıca açıklamalarında Bitcoin’in dolar ile her zaman bir ilişkisinin olacağını söyleyen Timmer, Bitcoin’in doların hegamonyasını tehdit etmediğini söylemişti:

Bitcoin’in doları veya doların rezerv durumunu gerçekten tehdit ettiğini düşünmüyorum. Doların rezerv para birimi olarak hegemonyasının risk altında olduğunu düşünmüyorum.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve YouTube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir