Bankalar kripto para uyarılarına başladı!

Bankalar kripto para

Bankalar kripto para uyarılarına başladı!

ABONE OL 

Geçtiğimiz hafta BDDK bankalara yazı göndermiş ve kredi çekip kripto para borsalarına yatırım yapan müşteriler konusunda hassas davranılması istenmişti. Sosyal medya hesaplarından yapılan paylaşımlar ile bankaların kripto para uyarılarına başladığı ortaya çıktı.

Bankalar Kripto Para İçin Uyarı Mesajları Göndermeye Başladı

Bloomberg HT‘nin geçtiğimiz hafta yaptığı haberinde BDDK (Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu) bankalara bir uyarı yazısı gönderdiği ve bu yazıda bankalar tarafından müşterilere verilen kredilerin bankacılık/sermaye piyasalarından çıkarılıp kripto para piyasasına aktarılmasının engellemesi konusunda azami hassasiyet gösterilmesini istendiğinden bahsedilmişti.

Bugün sosyal medya hesaplarından bankalardan gelen SMS’ler paylaşılmaya başlandı. Enpara tarafından bir müşterisine gönderilmiş olan uyarı metni:

Bankalar kripto para uyarılarına başladı!

Ülkemizde son zamanlarda kripto paralara olan ilgi ciddi oranda artış gösterdi. Bu sebepten dolayı artan banka kredi talepleri ve bu kredilerin de kripto para borsalarına yatırım yapmak için gönderilmesi böyle bir kararın alınmasında etkin rol oynuyor.

Google News’ten bize abone olmak için TIKLAYIN.

Kripto paralar hakkındaki haberlerimize ulaşmak için TIKLAYIN.

Görüşlerinizi yorum yaparak bizimle paylaşın.

Daha fazla haber için TwitterInstagram, Telegram ve Youtube hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.